Soudy lásky

Soudy lásky
Originální název: The courts of love

Baronet - 2006
ISBN: 80-7214-954-7

Baronet (2006) 80-7214-954-7 482

V novém románu skvělé vypravěčky historických příběhů ožívá jedna z nejúchvatnějších a nejtemperamentnějších žen minulosti.
Eleonora Akvitánská by byla mimořádnou postavou v každé době, ale ve dvanáctém století skutečně vynikala. Byla to smělá dobrodružka, která se už jako dívka zúčastnila druhé křížové výpravy do Palestiny. Jako vévodkyně z Akvitánie se provdala nejprve za francouzského krále a později se stala manželkou anglického krále Jindřicha II. Dva ze synů, které mu porodila, se stali králi - mocný Richard Lví srdce a Jan Bezzemek, jehož špatnost a zanedbávání království podnítilo v roce 1215 vznik Magny Charty - Velké listiny svobod. V nekonečné válce, která přerostla v rodinnou bitvu, jež silně ovlivnila anglický trůn, narážela tvrdohlavá a smělá Eleonora Akvitánská na stejně prudkou povahu svého manžela Jindřicha. Soudy lásky jsou působivým vyprávěním o válce, zaslepené ctižádosti, zradě, cizoložné vášni, hlubokém žalu, násilí a lásce, uprostřed nichž se pohybovala jedna z nejzajímavějších žen, které kdy usedly na trůn. V tomto dalším svazku pozoruhodné série Královny Anglie Jean Plaidy líčí jeden z nejimpozantnějších historických příběhů týkajících se nejen Anglie, ale i mocných žen. (Založil/a: Martina)

Bloodym
  10. 12. 2013, 13:45
Ze série Jean Plaidy o královnách Anglie. Přiznám se, že styl psaní autorky mi úplně nesedí. Ale věnovala se mé oblíbené Eleonoře Akvitánské, takže jsem to mile ráda přehlídla.