Kniha duší

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Knižní klub - 2011
ISBN: 978-80-242-3040-5

Knižní klub (2011) 978-80-242-3040-5 349

Druhá kniha série Will Piper a Nancy Lipinská.

Tajemství sedmého syna, napínavý thriller o vrahovi Posledních dnů a záhadami opředené Knihovně - úžasném a zároveň úděsném zdroji informací, které by mohly uvrhnout celý svět do nenávratné zkázy -, se sice dočkal překvapivého rozuzlení, příběh středověkých rukopisů zachycujících lidské zrození a smrt však pokračuje v neméně strhujícím románu Kniha duší.
V londýnské dražební síni se jednoho dne objeví chybějící svazek pro rok 1527 a bývalý zvláštní agent FBI Will Piper, nyní už spokojený novomanžel a novopečený otec, dostane nabídku, aby jej pro někoho získal. Nabídku, kterou nelze z mnoha důvodů odmítnout... Znovu se proto vydává po stopě tajemství, které se zrodilo v opatství na ostrově Vectis a které se podařilo skrývat před světem dlouhá staletí - někdo jej však stihl odhalit dřív, než bylo přísně utajeno v Oblasti 51. Z minulosti jediné knihy se tentokrát vynořují konkrétní osudy a také slavní hrdinové: mimo jiné William Shakespeare, Jan Kalvín či Michel de Nostredame zvaný Nostradamus... (Založil/a: malc8k)

Glenn Cooper Glenn Cooper
*08.01.1953

Rames
  24. 11. 2015, 14:22
Příjemné překvapení, ke knize jsem přišla náhodou , takže se pustím i do prvního dílu. Mám hodně ráda příběhy prolínající se z minulostí a tady to dokonce dávalo smysl, jak jen fantasy může smysl dát. Jen mi nesedlo hledání minulosti knihy, koupené na aukci, celé to dobrodružství nemělo žádný význam v celkovém příběhu i když byl vlastně nejlepší částí vyprávění, aspoň pro mě.
Potulný mnich
  20. 5. 2012, 10:37
Na knize se mi líbila "teorie" ,že je vše dávno předurčené dopředu: jak zrození či smrt,ale snad i nepatrné události,které zažíváme každý den a ani si je neuvědomujeme,ale vše to zapadá do obrovského plánu "Všehomíra".Člověk se musí po přečtení knihy zamyslet nad touto "teorií". Příběh se mi vážně líbil a první díl: Tajemství sedmého syna byl taky perfektní.
Hedgehog
  13. 9. 2013, 15:48
Kniha pro mě nebyla nudná, ale na druhou stranu ani s žádnými bulvy tlačícími se z očních důlků momenty. Děj mi přišel malinko lineární, kdy se všechny trable vyřešily vcelku snadno, žádný velký zádrhel se nekonal. Zatímco u Dana Browna máte červíka pochybností, jestli to skutečně tak může být, zde mi přišlo vše ryze vymyšlené. Nicméně vymyšlené dobře.
luca92
  22. 2. 2013, 15:19
opravdu jedna z nejlepších knih co jsem zatím četla, nenašla jsem žádnou část která by mi přišla mimo nebo moc zdlouhavá už od prvního dílu vždycky čekám jak to dopadne:)