Originální název: Bear called Paddington

Mladá fronta - 2010
ISBN: 978-80-204-2134-0

Mladá fronta (2010) 978-80-204-2134-0 122
Albatros (2000)

podtitul: příběhy medvěda z nejtemnějšího Peru

Medvídek Paddington je pro anglické děti asi něco jako pro české Milerův Krteček. Neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru, kterého se ujmou v Londýně manželé Fouskovi, nenechá nikoho chladným. Kam totiž přijde tento zdánlivě obyčejný chlupáč, začnou se dít neobyčejné věci. Pro manžele Fouskovi ne vždy příjemné, jelikož než si Paddington zvykne na všechny vymoženosti civilizace, bude je to stát spoustu trpělivosti, nervů a v neposlední řadě i peněz. (Založil/a: al-ma)

Michael Bond Michael Bond
*13.01.1926

Ariko
  7. 5. 2015, 9:11
Od knihy bych čekala více děje. Tady je bohužel za celou dlouhou kapitolu jedna vtipná poznámka a jinak se musíte prokousat omáčkou. Naší malou to moc nebavilo... a ani mě
zralok.av
  25. 3. 2016, 13:36
I když už nejsem tak úplně malé dítě, tak je přece jen krásné začíst se do dětské knížky. Tato knížka vás dokonale vtáhne do světa plného dětského snění (no řekněte mi jaké dítě by doma nechtělo mít úžasného malého medvídka z nejtemnějšího Peru) překypujícího humorem.
Rozhodně doporučuji a již teď se těším, až si přečtu další díl.