Eona: Poslední Dračí oko

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Jota - 2011
ISBN: 978-80-7217-914-5

Jota (2011) 978-80-7217-914-5 410

Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry.

Má-li v zemi opět zavládnout mír, musí Eona najít právoplatného císaře Kyga a magický černý foliant, aby mu pomohla získat zpátky trůn. Jako dračí oko se však sama stává hrozbou pro svůj lid, neboť nikdo neví, že nemá pod kontrolou svoji sílu. Zoufalá Eona je nakonec nucena uzavřít smlouvu s dávným nepřítelem, který může všechny vyhubit.

Napínavý a poučný závěr epického příběhu o tajemné magii, šermu a lásce uchvátí mladé i dospělé čtenáře svou syrovostí, náhlými dějovými zvraty, bohatou symbolikou a nádherným orientálním prostředím. (Založil/a: Miya)

Alison Goodman Alison Goodman
*18.08.1966

Nikolka001
  13. 4. 2014, 20:52
Na tuto knihu jsem se doslova těšila. Bohužel jsem se jí prokousávala měsíc a nutila jsem se, abych se k ní vrátila. Moc mě mrzí, že Eona nesplnila má očekávání a já ji musím hodnotit pouze třemi hvězdičkami. :( :)
lenickaa
  9. 10. 2016, 22:10
Méně poetické než první díl, trošku mě to zklamalo, ale spíše kvůli očekávání. Jinak kniha byla skvěle napsaná, jen trošku jiná než předcházející.
Evča Běhálková
  27. 9. 2014, 9:42
Eona byla podle mě mnohem lepší než její první díl :) líbí se mi zápletka, líbí se mi i všehoschopný Ido - vím, že většina z vás ho nenáviděla, ale kdybych já byla Eona, rozhodně se na konci přidám k němu. Ale co už, byl to zážitek, který nejsem ráda, že skončil :(
Lucie Č.
  2. 9. 2016, 7:44
Druhý díl byl stejně skvělý jako první. Opět nechybělo napětí, tajemství, romantika a akce. Škoda, že celý příběh již končí.