Červená stuha

Podtitul: Terezínské ghetto očima dítěte

Portál - 2011
ISBN: 978-80-7367-875-3

Portál (2011) 978-80-7367-875-3 64

Červená stuha je soubor tří povídek, v nichž autorka zprostředkovává vlastní zkušenost malého dítěte v terezínském ghettu. Příběhy viděné dětskýma očima a vyprávěné dětským jazykem jsou určeny především malým čtenářům, ale působivý text osloví i dospělé. Povídky jsou doslova postaveny na obrazech – ze slov i výtvarných. Vedle obrazů hladu, strachu, smutku tu stojí zážitky blízkosti, radosti a malých vítězství.
Annika Tetzner se narodila v terezínském ghettu. Válku z celé početné rodina přežila jediná. Nyní žije v Izraeli. O své zkušenosti z raného dětství napsala několik knih, které doprovází vlastními ilustracemi: Bloodflowers, Lullabies for Annika (za tento titul v roce 2006 získala cenu EFF). Své obrazy převážně s tematikou holocaustu vystavuje po celém světě. Annika Tetzner nepřestala hledat své vzdálené příbuzné a jejich potomky, pravidelně jezdí do České republiky, spolupracuje s Židovským muzeem Praha; s Českou televizí a Českým rozhlasem připravuje pořady pro děti o holocaustu. (Založil/a: JitkaP)

Zo
  9. 9. 2015, 22:41
Poněkud zvláštní a svým způsobem velice smutná kniha. Sice jsem jí celou přečetla během pár minut (a nebýt mé osmileté sestry asi bych na ni ani nenarazila), ale rozhodně ve mně zanechala stopu.
JitkaP
  15. 8. 2011, 9:19
Strhující vyprávění. Laskavé, poučné, vůbec ne temné ani drastické. Doporučuji dětem i dospělým.