Originální název: Strong Medicine

ISBN: 978-80-7342-141-0

Anagram (2008) 978-80-7342-141-0 440
Riopress (1995) 80-85611-52-X 410
Československý spisovatel (1991) 80-202-0328-1 395

Román z prostředí farmaceutického průmyslu ukazuje prostřednictvím dramatického příběhu manželů Jordanových problémy při výzkumu nových léčiv, kde dochází ke konfliktu etiky a zisku. (Založil/a: pecaoner)

vladislaus
  26. 3. 2014, 15:11
Farmaceutický průmysl je jeden z nejšpinavějších průmyslů vůbec. Vždyť je to vlastně legální obchod s drogami. I o tom autor píše, ale přesto se mi zdá toto dílo, jeho nejslabším. Chybí tu akčnost, a celý průběh románu je spíše členěn jako životopis manželů Jordanových.
Introvert
  6. 3. 2014, 12:41
Někde jsem četla, že úspěch románů A. Haileyho spočívá v detailních popisech prostředí, ze kterého jsou psány, na úkor děje. No - já nemám ten dojem. Knihy tohoto autora jsou - pro mne - velmi čtivé a poutavé, s napětím, skvělým vykreslením lidských povah. Stejně tak tomu bylo i v tomto případě. Přišlo mi to hodně dobré. K dobrému příběhu byla sonda do farmaceutického prostředí vlastně takový bonus.
jirka77
  19. 10. 2016, 20:22
Výborné čtení které zavede čtenáře do odvětví farmaceutického koncernu. Přesto že se děj knihy odehrává převážně v 60 a 70 letech minulého století, na aktuálnosti příběhu to moc neubere. Moc se mi líbilo jak autor skvěle popsal prostředí farmaceutického průmyslu. Opravdu skvělé čtení které mohu za sebe doporučit.
VaclavB
  23. 1. 2015, 14:54
Farmaceutický průmysl je velký byznys - v tomto románu se můžeme seznámit s jeho vývojem od padesátých let 20.století, kdy světem hýbala kauza Thalidomidu. Příběh jedné rodiny, kariérního růstu a odpovědnosti, kterou sebou velký obchod nese.
Ver
  27. 11. 2012, 10:28
V tomto románu bylo zajímavé a poučné nahlédnout do prostředí farmaceutického průmyslu, které se myslím i po těch letech, ve kterých se děj odehrává, do dnešní doby příliš nezměnilo .. Autor má vše skvěle promyšlené, výborně napsané..
fredyzh
  6. 8. 2011, 22:01
Typicky detailne presne vypracované Haileyovo dielo nám ukáže život "spoza opony" práce nielen lekárnikov, ale aj o tom, čo predchádza dobe, kým si liek môžeme kúpiť. Vzájomná prepletenosť rodinného a pracovného života protagonistov, zákulisné ťahy firiem, komercia, korupcia, atď len potvrdzujú autorovo majstrovstvo.
Mispulina
  1. 10. 2014, 23:05
Kniha se mi moc líbila, Hailey opět vykouzlil poutavou, zajímavou a čtivou knihu. Ale ve srovnání s jeho Letištěm mě Účinný lék nenadchl tolik. Příběh byl moc hezký (možná až na příliš dokonalý rodinný život Jordanových), postavy skvělé, ale chybělo mi napětí, autor ve mně tentokrát nevzbudil tu "nedočkavost", jak věci dopadnou. I tak ale dávám 4/5, protože i přesto se mi kniha četla velice dobře a příběh mě opravdu bavil.
Richies
  14. 12. 2012, 0:04
Tato kniha mě rozbrečela, jak byla místy vylíčená. Opět se projevila schopnost a věrohodnost popsat detailně a přitom pro čtenáře srozumitelně prostředí a vtáhnout jej do koloběhu farmaceutického života. Nic není unáhlené, vše se postupně rozkrývá. Tady je krásné, že se autor zabýval hodně psychologií a rozbory postav.
bullseye
  4. 6. 2012, 16:39
Kniha mně zaujala díky skvěle propracovanému příběhu ženy, která se od píky dokázala propracovat až na ředitelku velké farmaceutické firmy, v době, kdy ještě něco takového bylo pro ženy velmi obtížné.