Návrat čistých radostí

Šulc-Švarc - 2002
ISBN: 80-7244-091-8

Šulc-Švarc (2002) 80-7244-091-8 328
Československý spisovatel (1989)

Pokračování velmi oblíbeného humoristického románu Čisté radosti.
Opět se setkáváme s hrdinou jménem Nat Jessel - ten se ožení a jeho šťastný tulácký život obchodního cestujícího je nenávratnou minulostí. Vydá se sice ještě jednou na obchodní cestu po městech i samotách Utahu, Arizony a Nevady a prožije i nová dobrodružství, ale čisté radosti ho začínají náhle opouštět, i když je úspěšný podnikatel a má vlastní rodinu. Nevyhne se ani dramatickým životním krizím a nakonec se usadí v dalekém kanadském Yellowknife. O tom všem vypráví s humorným nadhledem, kdy už dávno žije ve srubu u Clearwater Creeku v kanadské divočině a jeho kamarádem se místo lvice Eileen stal vlk, nešťastnou náhodou chycený do pasti. Nat vzpomíná, co všechno v Kanadě prožil. Byl zlatokopem, řídil realitní kancelář, prodával automobily, dělal průvodce turistů v divočině… a především v Kanadě vychoval svoji dceru Evelynku, s níž se mu začaly navracet čisté radosti - trochu jiné a skromnější než ty, které poznal v mládí, ale zase trvalejší. (Založil/a: pecaoner)

veronikamerika
  10. 5. 2013, 11:52
Tak jsem ji nasla. Knizku kterou jsem hledala roky, kdyz jsem zila v jine zemi. Potom tady a na internetu. Nakonec na me cekala v male obci, kde je knihovna za mym domem.Nezklamala, nemuze. Bylo mi lito ze se Nat rozvedl s jeho laskou Virginii a ta ze sla ze jinym muzem a vzdala se i dcery.Ale i tak , byla jsem tam s nimi , v tom srubu v horach, Kanade v meste Yellowknife.Jak clovek dokaze prezit s malem. Jak se muze otec a dcera mit radi. Jak jsou bohati , nejbohatsi lidi na svete...protoze proziji vic nez se da stihnout za zivot ve meste.GOOd heavens.
Raja
  16. 7. 2012, 9:28
tento druhý díl " radostí" se mi snad líbil ještě víc než ten první ( i když byl tak moc pěkný) a už se vrhám na třetí