Originální název: Dexter is Delicious
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-366-1

BB art (2013) 978-80-7461-366-1 328
BB art (2013) 978-80-7461-295-4 688 Knihy Dexter v hlavní roli, Delikátní Dexter a Dvojí Dexter vyšly jako omnibus
BB art (2011) 978-80-7381-957-6 328

Pátý díl série Dexter

Dexter rozšířil svou rodinu o dcerku Lily Anne a uvidíme, jestli se holčička nepotatí. Sestra Debora, která dostane nového partnera, kterého nesnáší, se pustí do vyšetřování případu kanibalismu a to ji a Dextera dovede k milionářské rodině Acostů, kteří v sobě mají podobné démony jako Dexter a spol. a shromáždili kolem sebe tajné společenství. Na scéně se objeví také Dexterův bratr Brian a začne se sbližovat s nic netušící Ritou a dětmi. Nakonec Dexter, Debora a její partner Chutsky padnou do nastražené pasti, a právě když na nich kanibalové chtějí začít hodovat, zasáhne Brian a všechny zachrání. Chutsky odejde od Debory, protože ji nechce svou přítomností dál ohrožovat, aniž by se dozvěděl, že je s ním těhotná. A Dexter opět vyráží do měsíčné noci, pohrát si se zbývajícím členem krvavé sekty.

Další Lindsayova dávka akce, černého humoru a slovních gagů. Nezůstaneme ochuzeni ani o seržanta Doakese či Vince Masuoku. Autor je stále ve formě, možná vtipnější než jindy, a opět tradičně nezvládá finále, závěr je jako u předchozích knih přitažený za vlasy (čtenáři si už zvykli), ale to vůbec nevadí, v hlavní roli (kromě Dextera) totiž opět vystupují skvělé hlášky a přesně trefený černý humor. A s malým Dextřátkem (a bratrem-dvojčetem) zjevně ani zdaleka nekončí. (Založil/a: hiro666)

Bastet
  15. 10. 2013, 10:05
Asi mám raději Dextra fňáknu než Dextra rozplynutého tatínka. OMG WHY? Ne nebudu si stěžovat na jeho polidšťování, protože jinak je Delikátní Dexter opět úžasná knihy plnou černého humoru a sarkasmu. Kdybych si měla vybrat oblíbené momenty, tak je to sjetý Dexter a návrat strýčka Briana, který je stejně ujetý jako většina téhle šílené rodiny. Chudák Rita.
Samael
  31. 3. 2013, 13:13
Taťulda Dexter,který svou neurvalou sestru nikdy nenechá na holičkách a vždy jí pomůže.Hurá za dalšíma vraždama :)
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 12:50
Už na konci předchozí knihy skvělý závěr v podobě překvapivého těhotenství. Přestože by si Dexter nejradši hrál s dcerkou - krásně ukazuje, že není zrůda jako jeho bratr, který se tam opět objevuje, dokáže cítit lásku i strach. Bohužel vyšetřování ztráty a únosu dívky, za kterým by mohla být partička "kanibalů," probudí Dextera z letargie. Představa, že někdo sní o tom, jak ho jiní lidé sní a trápí se jestli jim bude dostatečně chutnat, je dost silná káva.
kure91
  20. 4. 2012, 23:09
Dexterovská série mne pořád baví, černý humor v knížce se ve valné většině případů strefuje do mého gusta, ale něco mi v pozdějších dílech chybí v porovnání s těmi prvními. Ale pořád je to hodně dobrá knížka.
Eirene
  2. 7. 2012, 10:40
Nejhorší díl. Nedokázala jsem se do něj začíst, chybí tomu ten dexterovský náboj. Děj je utahaný a ani zápletka není nijak zajímavá. Ty dvě hvězdičky jsou za vtípky, kterých je tam poskrovnu.
jethro.tull
  18. 3. 2014, 18:13
Nudný, zdlouhavý popis Dexterova rodinného života na začátku knihy a tradičně příliš uspěchaný závěr, to jsou věci, které mi na knize vadily. Po dvou předchozích slabších dílech je ale tato kniha čtivější, i když se prvním dvěma knihám nevyrovná.
zdennanek
  31. 8. 2012, 21:33
Opět pěkné počtení, sice některé dějové zvraty byly předvídatelné ale i tak hodně dobré počtení. Dexter dostává další rozměr - lidskost :-) ... Téměř se vyrovná prvnímu dílu. Velice se těším na další pokračování
quagmire
  6. 7. 2012, 21:06
Myslím, že tenhle díl byl lepší než díl předchozí, prvnímu se ale nevyrovná. Oceňuji, že ani tento díl neztratil nic z jazykové nápaditosti. Dokonce i název knihy byl opět perfektně zvolen. Potěšilo mě, že se na scéně opět objevila postava bratra Briana, na kterého jsem se těšil od doby, kdy zmizel v závěru prvního dílu, ale pak mě zklamalo, že se o něm Dexter ani čtenář prakticky nedozví nic nového. Líbila se mi nová Dexterova lidskost, hezky zapadá do jakési filosofie díla. Každopádně se nemůžu dočkat, až v češtině vyjde díl šestý.
čmelda5
  20. 12. 2015, 11:04
Na začátek musím říct, že miluju seriálovou verzi Dextra. Zároveň tento díl je první "dextrovskou" knihou, kterou jsem přečetla (super, začít sérii pátým dílem, co?). A bylo to super, takhle nějak jsem si to představovala. Do budoucna určitě plánuju přečíst všechny...
dreadlock
  16. 11. 2012, 12:45
Mám ráda knihy o Dexterovi, ale tato kniha mě zklamala. I v předchozích dílech jsou konce předvídatelné. Dexter se z "toho" vždycky nějak vyseká, ale zde už to bylo moc absurdní. Zápletka i konec byl na mě už moc přitažený za vlasy, taky by autor mohl nechat Dextera umřít.