Čtyřicítka - no a co?

Originální název: Forty Odd

Vyšehrad - 1999
ISBN: ISBN: 80-7021-353-1

Vyšehrad (1999) ISBN: 80-7021-353-1 222

Úsměvný román Čtyřicítka no a co? americké spisovatelky Mary Bardové navazuje na její román Slasti a strasti života s doktorem. Zde se s Mary setkáváme už jako s matkou tří neposedných a vynalézavých holčiček a manželkou věčně zaměstnaného lékaře. A co víc, najednou je jí čtyřicet a má pocit, že má právo a všechny důvody k sebelítosti, chuť zavrtat se do postele a nejméně dvacet let nevylézt. Vždyť mládí je to tam a před sebou vidí jen životní pustinu. Každodenní úprk od jedné povinnosti ke druhé však rozhoduje za ni, a tak se nakonec Mary nad svou depresí zvítězí. V tomto poklidném, vpravdě rodinném románu není nouze o nejrůznější vtipné situace, které dávají nahlédnout i do dalších zajímavých osudů. Je to vyprávění o životě docela obyčejném, a přesto výjimečném tím, že se autorka přes všechny trable dokáže přenést s humorem. (Založil/a: Vaiven)

Hradečačka
  20. 8. 2016, 0:17
Knížka mi přišla o něco slabší než Slasti a strasti života s doktorem, ale též napsaná s humorem, který k této spisovatelce patří.