Originální název: The Running Man

Beta books - 2011
ISBN: 978-80-7306-464-8

Beta books (2011) 978-80-7306-464-8 200
Laser-books (1994) 224

Vítejte v Americe roku 2025, kde nejlepší muži nekandidují na prezidenta. Hrají o život – ve Hře smrti. Každou noc jsou všichni Američané naladěni na nejsledovanější TV hru-show – Running Man. Každou noc sledují, zda soutěžící najdou smrt z rukou Lovců právě tento den. Pokud přežijí třicet dní, získají cenu – milion dolarů. Dosavadní rekord je osm dní… Ale nyní je ve Hře nový muž, Ben Richards, který dokáže porazit krutou nepřízeň osudu, podvodnou hru, surový Systém. A proti tomu sází vše, co má… (Založil/a: Ivanka67)

Richard Bachman Richard Bachman

vladislaus
  12. 2. 2014, 16:58
Já osobně neřadím tuto knihu mezi nejlepší Kingovy knihy. Svou délkou je to spíše povídka než román. Kdyby si s tímto námětem King více pohrál, mohlo to být lepší.
Introvert
  16. 2. 2014, 13:13
Moje první Kingovka. Přečtená jedním dechem, po jejím skončení jsem věděla jistě, že knihy tohoto autora budu vyhledávat.
Zkusila jsem si představit sama sebe v situaci, ve které byl Ben Richards. Nepřežila bych ani čtvrthodinu... :-)
Magyana
  4. 4. 2015, 9:00
Před mockrát moc lety jsem viděla film a vůbec netušila, kdo napsal předlohu. Je pravda, že ve filmu se Kingem jen velmi volně inspirovali, což je dobře, protože jsem aspoň byla při čtení překvapená.
Knížka vás chytne od prvního okamžiku, děj má spád a ten konec je pecka.
Cena za boj proti systému je vysoká...
Barabura
  23. 1. 2013, 9:24
Zatím pro mně jeden z nejnapínavějších a nejspádnějších příběhů od Stephena. Opravdu jsem Benovi fandila, aby to dokázal a aby porazil ten svinskej Systém. Jako úplný sci-fi mi to nepřišlo. Myslim, že lidstvo je klidně schopný to dotáhnout tam, kam to dotáhlo v Running Manovi.
Peetuliska
  22. 2. 2014, 11:29
Taková vize do budoucna, jak by mohl vypadat náš svět, až ho pohltí hry...hry všeho druhu... Kruté, ale realita.
jehlaspichlas
  15. 5. 2011, 13:12
Z prvních tří čtvrtin byla kniha zajímavá, poslední nastavováná třetina už stála za nic.
Nápad dobrej ale provedení průměrné. Málokdy se mi stává, že filmová verze je o něco
málo lepší než literární předloha a Běžící muž patří mezi ně.
VerenaLord
  1. 12. 2013, 0:49
Bezvadná kniha, kde Mistr opět ukázal, že je jedinečný v této kategorii. Škoda jen mého omylu podívat se pak na filmovou adaptaci - proč jen všechny (většina) dobrých knih končí tak hrozně, když se někdo rozhodně je zfilmovat?
Reetri
  27. 5. 2012, 21:04
Další typicky Kingovské mistrně propracované absurdní téma! Zhltnuto jedním dechem. Celou dobu jsem byla napnutá jako struna. King neustále napínal a překvapoval do poslední stránky knihy. Vynikajicí dílo. (Já prostě vím, proč ho milovat!)
Všivák
  2. 6. 2014, 15:34
Když si vzpomenu na filmové zpracování. Sakra, tomuhle by nová verze slušela. Vypštění běžce do přímo společnosti má svoje brutální kouzlo. Vyplácení v dolarech za každou přežitou hodinu, zabitýho policajta.. Tohle se četlo úplně samo. Akční jízda jako hovado. Nechtěli byste si zaplavat s krokodýli? Nebo si ze slabým doběhnout na běžícím pro prachy? Paráda
psychoklara
  1. 9. 2015, 8:28
Další poutavá kniha z Kingovy dílny mě nezklamala, ale svým závěrem ani nijak nenadchla. Po dočtení zůstala jen hořká pachuť nervydrásajícího příběhu. Bylo daleko příjemnější nechat se napínat, než dozvědět se konec.
LeaLea
  24. 9. 2012, 20:11
Svižné čtení, osekané o Kingovskou zálibu v detailech charakterů jednotlivých postav, na čemž se hodně podílela také perspektiva, kterou si vypravěč zvolil. Styl vyprávění by se snesl i v ich formě, zaměření se na hlavního hrdinu Richardse tomu bylo velmi blízko. Ono tu o postavy vlastně tolik nejde. Hlavním záporákem je tu koneckonců celý zvrácený systém budoucnosti. King si po Bachmanovsku vybral dobře - hutná forma vyprávění by příběh patrně pohřbila. Nikterak dlouhý děj si udrží svého čtenáře do konce a lépe stráví i ty méně zajímavé upřesňovací pasáže, bez kterých se samozřejmě věrohodný příběh neobejde. Milovníci klasického Kinga se ale nemusejí bát, protože se všude nezapře. Pokud je potřeba prošťourat někomu vývody, autor vás o to zaručeně neochudí! Rozuzlení skvělé a konec uspokojivý, snad jen trochu váhám, co na ten předlouhý taneček střev soudruzi doktoři? Mnohem líp teď rozumím Kingovu nadšení z aktuálně populárních Hunger Games. Vždyť pro nenasytného čtenáře je pak k téhle knize i Dlouhému pochodu mnohem schůdnější cesta. Jedna z mála slabostí téhle knihy je ale fakt, že ji napsal už přibližně třicet let nazpět, a tak se jeho svět budoucnosti sem tam prolne s dobou, kterou jsme už zažili a pamatujeme si ji jinak, než nám King předpověděl. V některých dedukcích měl na druhou stranu znepokojivou pravdu.
annihilation
  22. 4. 2014, 20:09
Nadčasový román skvěle popisuje lidskou hloupost. Jak daleko dospějí nesmyslné reality show a prapodivné soutěže, které nám televize předkládá? Něco podobného se vyskytuje už v románu nazvaném "Dlouhý pochod" a tato hrozba je podle mě víc než reálná. Opět z každé stránky čiší kritika lidské blbosti a oprávněný pesimismus ze stavu budoucnosti. Občas nevíte, jestli se smát nebo ne. To vše je samozřejmě podané velmi osobitým způsobem, kterému nechybí napětí, ironie, lehká přisprostlost a samozřejmě ten typický kingovský šarm. Ehm, tedy bachmanovský. Ale o tom více v předmluvě "Jak je důležité míti Bachmana." Tento druh humoru mě vždycky dostává do kolen.
Ailees
  6. 7. 2013, 21:41
Jedním slovem - perfektní! Svět absolutně ovládaný médii, bezduché masy bavící se krutostí a utrpením druhých představují tak realistické vykreslení budoucnosti (nebo snad i přítomnosti?), až mě to děsí. Vše navíc ve strhujícím a nepřekonatelném kingovsko-bachmanovském stylu. Onu pomyslnou třešničku na dortu, která z vynikajícího dělá nezapomenutelné však v tomto případě naprosto "zabila" předmluva – odhalení konce žívotní pouti Bena Richardse na samotném počátku knihy považuji za zradu na čtenáři a nedokáži pro ni najít omluvu. Ale pro ten zbytek - 5*.
Very.N
  7. 5. 2013, 14:48
Moje nejmilovanější knížka od Kinga, je zajímavá, napínavá atd. A nejlepší na tom je, že by to tak jednou opravdu mohlo být a z toho mi běhá mráz po zádech.
Zajdaanek
  28. 12. 2013, 2:40
Neskutečné zklamání. Pro mě zatím nejslabší kniha pana Kinga. Nevím proč, ale prostě mi tohle od mistra hororu nesedlo.
Ange014
  12. 9. 2012, 23:15
Opět se mi potvrdilo, že romány ,,bez strašidel" jsou Kingovy nejlepší. Dlouho jsem hrdinovi nefandila tolik, jako právě Richardsovi. Téma je podobné Dlouhému pochodu, ale Running Man je mnohem víc o akci a napětí a podle mě má mnohem lepší konec.
Samael
  5. 3. 2016, 15:22
Výborné čtení jen škoda,že je to trošku krátké.Má to spád a pořád se tam něco děje.Musím říct,že Ben vytěžil maximum z minima!
ronynka
  28. 10. 2011, 11:35
Knizku jsem docetla dnes rano v brzkych hodinach, protoze jsem opravdu byla napjata, jak to vsechno dopadne. Dej je uzasny, chudak hl. hrdina. Doporucuji vsem:)
Hazakiros
  9. 3. 2014, 17:41
samotný název velmi proslavil film s Arnoldem Schwarzeneggerem v hlavní roli, nicméně společný měl opravdu jen ten název. King si od klasického upírského horroru odskočil do sci-fi a nutno říci , že se mu to velmi povedlo. Napětí od samého počátku do konce a samotný konec..? Typický King-end! , kvůli tomu ho mám mezi nejoblíbenějším autory.
Babsi
  21. 1. 2014, 19:29
Jedna z nejlepších knížek od Kinga. Úžasné, rychlé,svěží. Kniha mě usadila do křesla a znovu mě dovolila vstát až po jejím přečtení. Úžasný zážitek.
hladass
  11. 1. 2016, 0:08
Dříve, než jsem se dostal ke knize jsem viděl její volnou filmovou adaptaci s Arnoldem v hlavní roli... Kniha je o něco lepší, akčnější, plná absurdních nápadů (odměny), mnohem uvěřitelnější a hlavně Benovi vzhledem k jeho pohnutkám mnohem více fandíte... A taky je to jedna z mála knih, ve které se mohl King více rozepsat, 100 stran navíc by knize rozhodně prospělo...
olla
  21. 5. 2014, 22:55
Tak tohle bylo super! Kam se hrabou ostatní díla napodobující tuto tématiku tu i cizozemská - namátkou 15 minus nebo Hunger games, ta zůstávají hluboko pod průměrem
JarKun
  2. 2. 2014, 11:37
Hodně dobré, hodně kruté a už od poloviny příběhu bylo patrno, že filmový happyend se v knize konat nebude ... King dokázal, že kromě velkých příběhů na stovky stran dokáže rozehrát i velmi rychlou a svižnou akci typu "Lola běží o život", kterou člověk zhltne během jediného večera, ale pak na ni ještě měsíc myslí.
Novinha
  18. 8. 2012, 20:36
Kingovu novou předmluvu si přečtěte až na konec, ušetříte si tak rozčarování. Běh o život jsem přečetla jedním dechem za dva dny. Skvěle napsaný napínavý a akční thriller, který mi nedal vydechnout a taky mě možná vyděsil víc, než opravdový horror. Kdo ví, co nás čeká... Jakou moc mají média?
tynuska37
  28. 5. 2012, 20:39
Kdyby se mě někdo zeptal, jak si představuji budoucnost lidstva, zaváhala bych mezi Running Manem a Šíleným Maxem. Nevidím v této knize jen fikci a pokus o vydeptání čtenáře. Vnímám ji jako něco, čeho bych se v žádném případě nechtěla nikdy dožít...
Vojtik69
  7. 11. 2010, 22:30
Ne moc dlouhé, napínavé čtení. Žádné nadpřirozenosti, jen sci-fi se zajímavým pohledem na vývoj konzumní společnosti a reality-show. Přečetl jsem to jedním dechem.
Trina1
  26. 12. 2011, 17:00
Super!!! Přečteno jedním dechem. Opravdu jsem se od knížky nemohla odtrhnout,jak je skvěle napsaná.
TrissRc
  4. 11. 2011, 18:33
Jedno malé doporučení: vyhněte se předmluvě na začátku knihy, kde sám King naznačí, jak to celé skončí...
Malwasur
  31. 7. 2013, 13:34
Zatím moje první Kingovka, o které si myslím, že ji dokážu vpřečíst fakt dokonce. Zatím když jsem zkoušel kinga jsem ho nikdy žádnýho nzvládl docist, ale tentokrat mě kniha fakt zaujala a přesto že sem teprve u začátku, už ted mě příběh uchvátil

---------------------

Moje první kniha od Kinga, kterou jsem zvládl přečíst celou. Opravdu skvělý příběh, možná že mě nakonec knihy od tohoto autora přeci jen chytnou.
Příběh plný napětí od začáítku do konce. Byť ji dávám do přečtených až ted, měl jsem ji přečtenou asi tak za 3,4 dny...příběh se čte jedním dechem a člověku dělá poblém knihu byť jen na chvíli odložit. Dávám plný počet hvězdiček :-)
Kitamita
  27. 8. 2013, 22:17
Kniha je naprosto skvělá a prosím nedělejte tu samou chybu jako já a nedívejte se po přečtení na "filmovou adaptaci" - psáno v uvozovkách, protože s knihou to má společný tak maximálně název a trošku z hlavní myšlenky, ale jinak je to ta s prominutím nejdebilnější adaptace, co se mohla natočit. Pro upřesnění je to ten film, kde hraje Arnold Schwarzenegger - děs a hrůza a nikdy víc. Ale jak říkám knížka rozhodně stojí za přečtení - je to opět jedna z Bachmanovek a ty on má prostě všecky skvělé ;-)
Mariona
  24. 2. 2015, 8:33
Vážně netuším, kde King bere tolik fantazie, ale příběh hrozně moc čtivý a konec nečekaný, líbilo se mi.
Maty38
  17. 10. 2014, 12:19
Přiznám se, že mě kniha trochu zklamala.....asi jsem čekal od hlavního hrdiny (tudíž od autora jako jeho stvořitele) větší akčnost a vynalézavost. Kniha se mi paradoxně velmi líbila až do chvíle než začal samotný hon (absolvování všech těch vyšetření, hrdinova sympatická přímočarost, až hulvátnost), mělo to velký příslib. Ale samotné lovení bylo pak, dle mého soudu, odfláknuté, nudné......i hrdinova otevřenost, ironie se někam vytratila.
Závěrečnému dějství s bombou v kapse se pak dalo jen těžko věřit.....působilo na mě hrozně naivně.
martinek69
  19. 7. 2015, 22:44
Normálně se těším, až budu mít jednou čas přečíst si to znova. Při Benově útěku z hotelu jsem se v křesle zapotil víc, než on v potrubí :-) skvělá scéna. No a konec? Ani na předposlední stránce jsem netušil, co chce s tím letadlem dělat.
zdeny99
  17. 6. 2015, 20:00
Podle komentářů tuhle knihu lidé čtou jedním dechem nebo naopak je pro ně neskutečné zklamání. Já patřím do té druhé kategorie. Když jsem četl ten začátek (50 stran), tak jsem si říkal, že mě to bude bavit, až Richards bude utíkat a skrývat se. Jenže to jaksi nepřišlo a já měl co dělat, abych to dočetl. [718. přečtení, 497. hodnocení, 50. komentář, 86 %]
krisstuss
  5. 4. 2015, 22:38
Tohle je výborné! Nevím jak jinak to říct, moc bych si přála filmovou verzi. Knihu jsem přečetla téměř jedním dechem, je chytlavá, dobře se čte a nemá žádné zbytečné okecávací pasáže o ničem. Jen ten Kingovský konec zase ..
kiky
  25. 12. 2014, 19:56
Když jsem si přečetla, o čem má kniha být, byla jsem nadšená a s chutí se pustila do čtení. Nevím, jestli to bylo tim, že jsem měla moc velké očekávání, ale kniha mě moc nebavila a přišlo mi, že se děj místy táhl. SPOILER!!! -> nevěřím, že by člověk vydržel tak dlouho naživu se střevama, která jsou všude možně, jen ne v těle, a ješte k tomu dokázal řídit letadlo... KONEC SPOILERU!!! Když to shrnu, kniha rozhodně nebyla špatná, jen jsem se nějak nemohla vtahnout do děje.
citroon5
  4. 1. 2014, 1:00
Moc dobré čtivo.Kdysi cca před pětadvaceti lety jsem někde na videu viděl filmovou adaptaci,která mne kupodivu bavila.
Bylo to v "začátcích videa v čechách":-),pak jsem někde četl,že panu Kingovi se ten film fakt hodně nelíbil.Nechápal jsem proč.Až do teď.
Ta kniha je totálně jiná a mnohem lepší,moc mě bavila.
Pravda,byla tam místa,kdy jsem tomu už moc nevěřil(viz.blufování s kabelkou,letadlo atd.)
Přesto jsem se čtením této knihy bavil a stala se mojí oblíbenou ;-)
Faith
  22. 11. 2012, 18:55
Kniha je jedna z nejlepších (možná nejlepší?), co jsem kdy četla.
Rozhodně skvělé čtení, jen nerada jsem se od děje odpoutávala, a přece jsem furt chápala, co se děje... Rozhodně doporučuju.
maciii
  16. 1. 2012, 20:38
Jeden z mých nejoblíbenějších thrilleru od Stephena Kinga, který jen potvrzuje, že není jen králem horroru, ale především precizním vyprávěčem, který hledá stále nové cesty a nazabředává to ohraných a předvídatelných vyústění. Děj se neustále mění, charaktery se vykreslují, popisy jsou krátké ale výstižné a perfektně vykreslují pochmurnou, dnes již ne tak futuristickou vizi médii ovládané masové společnosti. A ten závěr...
stavos
  16. 5. 2011, 13:40
Naprosto úžasné vylíčení postav! Každý krok richardsova běhu jsem si s ním náramně užil. Děl měl rychlý spád a nepustil mě, pěkně jsme se ychle začetl. A ten konec neměl žádnou chybu!
Kiki Nekvindová
  13. 6. 2016, 12:12
Knížku jsem přečetla ani nevím jak :D byla velice napínavá a nečekala jsem spoustu věcí které se tam stali. Určitě doporučuji.
irýna
  6. 1. 2013, 20:52
tato kniha mě bavila a jde to i bez strašidel.Umím si představit že taková hra jednou nebude jen výmyslem Kinga
MysteryMan
  13. 9. 2012, 17:10
Velice poutavě napsaný příběh. Když jsem se začetl, nemohl jsem se od knihy odtrhnout (ostatně jako od většiny knih tohoto autora). Za zmínku stojí také poměrně přesný autorův odhad vývoje televizní zábavy v 21. století. Když si uvědomíme, že román vznikl v roce 1985 a dnes vidíme sledovanost nejrůznějších TV reality show, co nás asi čeká v roce 2025?
Jinak pěkně vygradovaný závěr a ten úplný konec, ten se dal očekávat už několik posledních stránek dopředu.
Kouzelnik7
  17. 10. 2010, 12:05
Opět nehororový S.K. který vizionářsky naspal to, co nás jistě v blízké budoucnosti čeká na TV obrazovkách. Možná i pro svou délku jsem četl 2x a podruhé mě to bavilo ještě víc. Asi jak člověk stárne (= nabývá zkušeností), tak (jako u filmů) se mění trošku vkus a co nebylo v 18-ti zajimavé, tak ve 30-ti je působivé.
hrusisek
  12. 3. 2016, 14:50
Byla to moje první kniha od Kinga a musím říct, že docela zklamání. Samozřejmě věřím, že má i propracovanější díla, a rozhodně ještě jeho jinou knihu z knihovny vytáhnu.
mistrpropr
  3. 1. 2016, 23:11
skvělá kniha. s filmem to naštěstí nemá nic společnýho. je to hodně krátký, skvěle se to čte a konec je prostě perfektní. líbilo se mi, že se stále něco děje a Ben je celkem týpek. Kingovo vidění světa v této to knize, je až nebezpečně realistické...
Košoun
  30. 6. 2013, 16:55
Další z řady Kingových knih, které nejsou hororové, nadpřirozené ani příliš sci-fi, jen taková ne až tolik nereálná surrealistická dramata. A to je podle mě přesně žánr, který Kingovi sedne nejlépe. Nebo lépe řečeno, který mě jako čtenářovi jeho knih sedne nejlépe. Tradičně přečteno jedním dechem.
Hrabka
  14. 2. 2013, 0:07
Parádní kniha. Čtivá, se zajímavým sci-fi příběhem a místy s naprosto strhující atmosférou. Jak má King někdy slabší konce, tak o tom tady nemůže být ani řeč. Od začátku až do konce to šlape na plný obrátky.
zetko
  2. 11. 2012, 22:24
Přečetl jsem jedním dechem během dne. Naštěstí jsem nevěděl, že je i film, protože jsem si to při čtení představoval úplně jinak a kdybych v tom viděl Arnolda, tak to asi po pár kapitolách odložím.
MáraK
  5. 6. 2012, 19:25
Miluji film...líbí se mi...ale kniha. Tahle kniha je naprostý skvost a čte se prakticky sama. Výborné čtení pro ty co mají rádi akci. Kinga mám opravdu rád, ale tímto mě dostal. Určitě se kniha řadí mezi mé nejoblíbenější a zasluhuje si svých 5*.