Létající Santini

G plus G - 2014
ISBN: 978-80-87060-97-1

G plus G (2014) 978-80-87060-97-1 128
G plus G (2005) 80-86103-84-6 125

Soubor povídek současného izraelského autora přináší příběhy z dnešního Izraele, často za nutné dávky sarkasmu, často pohledem dítěte a vždy s originální zápletkou i vyústěním.\r\n\r\nVe svých krátkých a často bizarních povídkách popisuje Etgar Keret vnitřní svět smutku a paranoie, který podle něj sžírá izraelskou společnost. Nevyhýbá se přitom tématům terorismu, palestinsko-izraelské války, šoa a připomínce druhé světové války, přesně tak jak se staly součástí \"normálního\" a \"všedního\" života. A byť při psaní vychází z koncentrované izraelské zkušenosti, stojí hrdinové jeho povídek před otázkami obecně platnými, hledají přátelství, lásku, překonávají strach, chtějí žít v míru.\r\n\"Neměli bychom mít strach z empatie,\" soudí. \"V mnoha mých povídkách najdete optimismus v takové míře, která značně překračuje naší skutečnost, rejstřík emocí je zde mnohem širší, než jaký běžně prožíváme. Moje povídky jsou vlastně jakousi reklamou na život: Život - někdy si ho zkuste!\" (Oficiální anotace) (Založil/a: Kosťa)

Etgar Keret Etgar Keret
*20.08.1967