Poslední magnát

Poslední magnát

Je to poslední Fitzgeraldovo nedokončené dílo o filmovém režisérovi a všeho, co se týká filmové branže Hollywoodu.Autorovo poslední dílo, nedokončený román Poslední magnát, v němž satiricky zobrazuje pozlátkové prostředí hollywoodských filmových ateliérů, jejichž produkty nahrazují tisícům Američanů skutečný život (Založil/a: jehlaspichlas)

Peetuliska
  26. 2. 2014, 15:28
Příběh Monroa Stahra, který je velká osobnost ve filmovém průmyslu, od té doby, co mu zemřela žena v životě něco postrádá. Když poprvé uvidí Kathleen, uvidí zároveň svou ženu. Zamotaný příběh, kdy úspěšná kariéra nemůže nahradit lásku. Román je nedokončený, je zde jen nastíněno, podle autorových poznámek, jak by se dále asi děj vyvíjel. Podobné jako kniha Velký Gatsby.
ROB33
  21. 11. 2013, 8:50
Po prečtení Velkého Gatsbyho jsem očekával další skvělý příběh. Celkově tato kniha byla pro mě zklamáním. Začátek knihy se četl velmi špatně, množství postav pracující ve filmové branži a nesourodý děj mě nudil. Postupem času mě kniha začala bavit a to hlavně kvůli lásce Starka ke Kathleen. Škoda, že se jedná o nedokončené dílo, podle náčrtků autora by byl konec knihy dozajista zajímavý.