Mistr a Markétka. Grafický román

Mistr a Markétka. Grafický román Originální název: Master and Margarita. A graphic novel

BB art - 2009
ISBN: 978-80-7381-556-1

BB art (2009) 978-80-7381-556-1 128

V grafickém románu Mistr a Markétka, pořízeném podle Bulgakovovy předlohy, sledujeme systematické řádění ďábla Wolanda a jeho svity v Moskvě dvacátých a třicátých let. V chaotickém víru událostí se ocitají zejména dva lidé: Mistr, zlomený kritikou svého románu o Pilátu pontském, a Markétka, s níž má ďábel vlastní plány. Bulgakovův román, který mohl se své vlasti vyjít až po šestadvaceti letech, líčí fantastické události s makabrózním humorem, který se neztrácí ani v jeho komiksové adaptaci.

(oficiální text distributora) (Založil/a: Elleo)

Elleo
  15. 8. 2011, 19:33
Jako někomu, kdo přečetl Bulgakovův román, mi grafická úprava celkem úspěšně připomněla hlavní dění knihy. Má celkem rychlý spád a děj ubíhá velice rychle, takže někomu, kdo nečetl původní román, může děj připadat zmatený a zbytečně zrychlený. Černobílé části komiksu se k některým scénám vyloženě hodí, oproti tomu mě barevné části trochu zklamaly. Celkově je to příjemné připomenutí románu, ale bez znalosti předchozího románu se komiks může zdát nečitelným a ukvapeným.