Originální název: Much Ado About Nothing

Atlantis - 2014
ISBN: 978-80-7108-345-0

Atlantis (2014) 978-80-7108-345-0 116
Romeo (1999) 80-902639-4-1 179

Odehrává se v 16. století v Sicilské Messině. Messinský vládce Leonato má dceru Heru (v originále Hero), kterou si chce vzít Claudio z Florencie. Ale Don Juan (nevlastní bratr aragonského prince Dona Pedra) spolu se svým sloužícím Boraciem nastraží na Claudia a Heru lest. Řeknou Claudiovi, že je mu budoucí žena s Boraciem nevěrná. Claudio nevěří, tak se za ni Boraciova přítelkyně Markéta přestrojí a před jejich zraky s Boraciem flirtuje...

Zdroj: wikipedia.org (Založil/a: Sidheag)

William Shakespeare William Shakespeare
*duben 1564 - †23.04.1616

Anael
  1. 9. 2012, 16:29
Mnoho povyku pro nic je první kniha od Shakespeara, kterou jsem přečetla a musím říct, že mě pobavila. Nejdřív se mi to nečetlo nejlépe, protože je to divadelní hra, ale za chvíli jsem si zvykla. Četla jsem ji ve druháku na gymplu a už v té době se mi zalíbila.
Abigor
  23. 2. 2014, 9:26
Oddychovka, ale totální. Nečekej, že se budeš smát, spíš jen usmívat a ještě ne pořád. Šejk se tady krotil s jazykem, to hodně oceňuju. Dá se to poslouchat. Ale příběh se line dost laxně, předvídavě... Nic mi to nedalo. Kdybych fakt nevěděl, co roupama dělat, kdybych byl... Nevím, kde bych musel být, abych se tak nudil, že bych po tom sáhl znova. Jednou stačilo, znova nepotřebuju. Co se týče komedií, existují špatný, který jsou mnohem lepší, než tohle.
Ange014
  20. 11. 2012, 21:31
Velmi vtipná komedie (zvláště ve srovnání s Komedií plnou omylů, kterou jsem četla předtím) a navíc zajímavější romance než v opěvované klasice Romeo a Julie. Ke konci se sice trochu zbytečně zvážnělo, ale celkový dojem je rozhodně pozitivní.
Sempreé Naira
  6. 9. 2014, 21:44
Můj názor je rozporuplný.
Nečetlo se mi to moc dobře, od Shakespeara jsem rozhodně četla lepší. Okolo celé knihy mi všechno připadá jako doslova mnoho povyku pro nic. Těšila jsem se na děj a bohužel po nějakých pár stránkách mě to omrzelo. Přečetla jsem si to, ale to je tak asi všechno. Některé pasáže mě zaujaly, u jiných bych si raději četla něco jiného. Ale špatné to vcelku nebylo.
NikiNiki
  18. 1. 2011, 22:36
Zatím moje nejoblíbenější komedie od W. Shakespearea především díky postavám Benedika a Beatricie a malé lsti, kterou na ně zosnovali všichni kolem :)