Vlčí něha

Originální název: The Tenderness of Wolves

BB art - 2008
ISBN: 978-80-7381-291-1

BB art (2008) 978-80-7381-291-1 408

Román Vlčí něha debutující britské autorky Stef Penney zavádí čtenáře do atraktivního prostředí krásné a divoké kanadské přírody, do společnosti odvážných, ale mnohdy zkorumpovaných lovců kožešin, a také mezi první přistěhovalce, kteří tyto nehostinné končiny osídlili.Jsou to právě svérázné postavy místních obyvatel a jejich pečlivě vykreslené charaktery a pohnuté osudy, jež povýšily prvotinu Stef Penney nad žánr dobrodružné literatury a přinesly jí v roce 2006 nečekaně i ocenění nejvyšší, The Costa Book Award (dříve Whitbreadova cena). (Založil/a: Sidheag)

Stef Penney Stef Penney
*??.??.1969

Pend
  8. 6. 2013, 6:12
S tím sněhem mi připomíná atmosféru severských autorů. Zajímavě napsaný příběh v první osobě, některé kapitoly ve třetí. Trochu mě zklamal závěr, kde autorka nechala nedořešené věci, které by čtenáře zajímaly.
Eventful
  9. 7. 2012, 10:19
Fajn kniha co se četla skoro sama:) Ale jsem celkem zklamaná z toho konce..:( Že se to víc nerozvedlo..jak se vrátila zpět, jak to bylo s manželem, jak dopadla Elizabeth a jak sklaplo tomu hajzlovi detektivovi Mackinleymu..
kotina
  6. 2. 2016, 9:18
Je to dobrá, čtivá kniha, která přesvědčí čtenáře, aby se k ní každý večer vrátil dokud ji nedočte. Závěr mi nevadil, protože takhle si ho každý čtenář může dotvořit sám. Jen mi bylo líto nenaplněného vztahu hlavní hrdinky, protože to by jí určitě přineslo novou vzpruhu do života :-) Jenže se tak rozhodla (respektive autorka :-) Zajímavé byly osudy ostatních ženských postav. Je to vážně dobrá kniha, při které si dáte nohy na trnož a vychutnáváte si zimu v takové podobě, jak má vypadat :-)