Čingischán a utváření moderního světa

Čingischán a utváření moderního světa

BB art - 2006
ISBN: 8073417766, 9788073417765

BB art (2006) 8073417766, 9788073417765 367

Téměř každá stránka našeho světa – hranice, politické filosofie, technika, vedení války, obchod, oblékání, umění, literatura, jazyk i hudba – nese nesmazatelný znak Čingischána a jeho Mongolské říše. Tato kniha obsahuje překvapivý pravdivý příběh o tom, jak jediný výjimečný muž z odlehlého kouta světa stvořil říši, která svět uvedla do moderní doby.

A navíc překlad od Petrušky Šustrové - výborná knížka. (Založil/a: modi)

Richie
  23. 10. 2012, 20:12
Profesor antropologie Jack Weatherford nějakou dobu pobýval v Mongolsku a potuloval se spolu s mongolskými pastevci po krajině Čingischánova rodiště a domova. Po návratu z Mongolska napsal se znalostí věci skvělou knihu o tomto úžasném dobyvateli. Čingischána a Mongoly nevylíčil jen jako neporazitelné dobyvatele, ale také jako geniální státotvůrce. Mongolská říše se rozkládala od moře k moři (od Asie po Evropu) a přetrvala po stovky let. Autor ukazuje, že Mongolové skutečně utvářeli moderní svět. Velmi doporučuji nejen pro znalce a milovníky středověku či asijských dějin.