Jarní horečka

Jarní horečka Originální název: Spring Fever

Vyšehrad - 2007
ISBN: 80-7021-879-7

Vyšehrad (2007) 80-7021-879-7 224

Nad zámkem Beevor se rozklenul krásný den. Tetelí se šveholením ptactva a mocnými přísliby. Nic z toho však nemůže rozehnat chmury lorda Shortlandse, který touží uniknout ze zámku a z bdělého dohledu své dcery Adély, která železnou rukou všem vládne. Jak jiný by byl život, kdyby měl lord Shortlands dvě stě liber, mohl si koupit hospodu, oženit se s kuchařkou a tak navždy uniknout z ovzduší zámku, prosyceného vůní ovomaltiny, do radostného života, libě vonícího po whisky. Nic však není ztraceno… vždyť lord Shortlands má ještě další dceru, která má nápaditého nápadníka a všichni tři vymyslí znamenitý plán. Jarní horečka je dalším z dlouhé řady úsměvných románů P. G. Wodehouse, do jehož idylického světa, který tento mistr situačního a slovního humoru vytvořil, s potěchou vstupují další čtenářské generace. (Založil/a: Oskar)

Barabura
  15. 9. 2011, 8:29
No nevim, Dívka na parníku, kterou jsem četla zatím jako jedinou další knihu od Wodehouse byla stokrát lepší. Tato kniha už pro mně byla trochu povrchní, nebo jak bych to řekla.