Erotikon

Erotikon

Cyklus kreseb pastelem, s nímž Tomáš Paul začal už před patnácti lety a který později nazval Erotikon, měl obvyklou historii - jednotlivé obrázky skončily na různých výstavách i v soukromých sbírkách. Vydaly by sice na knihu, ale těžko by „obrázková knížka pro dospělé“ našla nakladatele. Pak výtvarníka napadlo k eroticky laděným, humorem kořeněným pastelům připsat adekvátní texty. Vznikl volný řetěz dopisů osamělého muže a paní z inzerátu. On je týž, dámy se střídají. Vyměňují si s „panem Václavem“ podrobnosti ze svých nepříliš dramatických životů, prostřednictvím papíru se celkem snadno svěřují s intimitami, které by si lidé z očí do očí těžko zjevovali.Ke knize je přidáno poslechové CD, kde vybrané povídky vypráví herec Jiří Lábus. (Založil/a: Bayanus)

Bayanus
  17. 8. 2011, 9:28
Doporučuji jako oddechovou literaturu. Humorná, lidská a tak trochu naivní korespondence obyčejných lidí s jejich každodením životním \"zápasem\". . .