Originální název: Sam The Sudden

Vyšehrad - 2006
ISBN: 80-7021-830-4

Vyšehrad (2006) 80-7021-830-4 264
Vyšehrad (1984) 221

Ten, kdo má rád humor britského spisovatele P. G. Wodehouse, humor nápaditý a zábavný jak staré grotesky, ten si v příběhu o Samu Shotterovi, jeho příteli, lodním kuchaři Todhunterovi, okouzlující Kay, Kláře a dalších a dalších obyvatelích londýnského předměstí přijde na své. Sam, který se ve strýcově firmě v Americe jaksi neosvědčil, přijíždí do Londýna pracovat do vydavatelství. Ale hned zkraje se začnou věci poněkud zvrtávat a komplikovat. Sam ovšem má slunečnou povahu a věří, že život je krásný. A byl by ještě krásnější, kdyby do něho nezasahovaly rány osudu v podobě přítele Braddocka a tří záhadných zlodějíčků.
P. G. Wodehouse napsal desítky románů a Ukvapený Sam patří bezesporu k jeho nejlepším. (Založil/a: Oskar)

lusk_lusk
  26. 1. 2014, 21:45
Narozdíl od pár předchozích "komedií" které jsem od Wodehouse četla se zde zaměřil důkladněji na jednu postavu. Vzhledem k tomu že mi dávalo práci si postavy zapamatovat a utřídit jsem s Ukvapeným Samem nadmíru spokojena.