Poslední z bohů

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Fragment - 2011
ISBN: 978-80-253-1300-8

Fragment (2011) 978-80-253-1300-8 408

Jmenuji se Percy Jackson, blíží se mé šestnácté narozeniny.
V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě auta bájný kůň Pegas. Ukáže se konečně, kdo stojí na straně dobra a kdo se přidal k vládci temnot? Kdo válku nepřežije a kdo z ní vyjde jako hrdina? (Založil/a: Laponka)

janeicka
  20. 3. 2014, 10:33
Poslední díl příběhů Percyho Jacksona mi přišel díky velké poslední bitvě docela rozvleklý a nekonzistentní, na rozdíl od předchozích knih. I přes drobné výtky opět hodnotím 4*, protože se jedná o zakončení celé série, kde se konečně dozvíme celý životní příběh Luka a další podstatné informace.
Bloodym
  29. 11. 2013, 13:46
Poslední díl série odpoví na spoustu otázek položených v průběhu série. Až na začátek se kniha odehrává na Manhattanu, což je oproti předchozím dílům změna, tam hlavní hrdinové pořád cestují z místa na místo. Riordan se typicky nevěnuje rozbřehlému popisování, jak válka začala, ale skočí do ní rovnýma nohama. Za to má u mě plus. Rozuzlení by mohlo být maličko napínavější. A konec mě neruší, tak nějak jsem to čekala už od druhého dílu a na rozdíl od Rona a Hermiony v HP mi to přišlo přirozené a neměla jsem pocit 'Tak-už-se-konečně-dejte-dohromady-ať-to-máme-za-sebeou'
DanielOsbourne
  16. 6. 2014, 11:23
Mně se poslední díl ze série o Percy Jacksonovi četl asi nejhůře ze všech. Rozvleklá válka, která se táhne v podstatě od začátku knihy až k jejímu konci mě doslova odrazovala od čtení. Je to zbrklé, neemocionální a stále se opakující. Ty emoce mi chybí asi nejvíce. Postavy umírají a nad vším se mávne rukou a jdeme dál. Nikdo si neposteskne. Kniha to nebyla špatná, ale musím hodnotit hůře, než předešlé díly. Přemýšlím ale, že se ještě přeci jen pustím do navazující série Bohové Olympu. Riordan vytváří poměrně zajímavý svět.
Th3 T3mpt3r
  5. 3. 2012, 17:28
Poslední kniha série PJO je vskutku epickým zakončením celé série. Musím vyzdvihnout napínavost do posledních momentů, strhující děj a skvěle popsanou bitvu. Dle mého názoru jedna z nejlepších, ba možná nejlepší z knih v celé sérii.
honzik10
  19. 6. 2014, 15:34
Tato kniha byla krásným napínavým koncem série. Svým dějem me vice zaujal minuly díl,ale tím , jak tam byla bitva proti Titánům , to dělalo z knihy dobrou. Nebýt bitvy byla by asi kniha k ničemu :D doporucuji ji všem.
IvannaManson
  9. 4. 2015, 15:45
Perfektní zakončení série! Můžu říct, že závěrečné boje miluji a poslední kniha v sobě měla hodně odhalených tajemství a jelikož mám ráda řecké báje, byla tahle série jednou z nejlepších co jsem četla.
Loro
  27. 2. 2013, 19:27
Asi nejlepší ze všech knížek této série je přímo tato. Velmi zajimavá bitva. Napětí, zrada,jen je smutný ten konec.Ale to neprozradím.
CreatorJH
  14. 1. 2012, 19:00
Poslední kniha z této série = nejlepší kniha série? Pro mě rozhodně ne..Asi jsem od toho čekal mnohem víc. Neuvěřitelně mě štvala rozvleklá bitva, která jakoby byla popisována jen letmo, a naopak, dostane-li se jí o něco více prostoru, vše se děje neuvěřitelně rychle.Velké plus patří výletům do minulosti, velké mínus závěru knihy. Jakoby ztratila v poslední chvíli dech a vše bylo takové bez šťávy a předvídatelné. A celkově musím celé sérii vytknout jednu zásadní věc. Chybí jakákoli výraznější emocionalita a čtenář tak nemá moc prostoru k empatii. Zemřele-li tak nějaká postava, vlastně ani netruchlíte a jede se dál...škoda...
Petr747
  7. 12. 2015, 7:57
Nechci hodnotit knihy ze série Percyho Jacksona jednotlivě, protože každá knížka byla v podstatě stejná a měla své lepší chvilky, ale i zbytečně dlouhé dokola se opakující nudné pasáže. Každopádně jako opáčko z řecké mytologie to nemělo chybu. Polobohové byli sympatičtí. Pro každého kdo má rád Staré řecké báje a pověsti ideální volba. Řekl bych dokonce i bez věkového omezení. Prostě pro každého.
Kirjava
  9. 12. 2012, 14:17
Dávám čtyři hvězdičky, byť bych raději dala 3,5 (ale to nejde). Sice to stále má náboj, ale ten je slabší.Zajímavé jsou pohledy do minulosti, pěkně je zdůrazněna důležitost Hestie, závěrečná bitva je skvěle rozehrána. Ovšem dohrána je nemastně neslaně. Samotný nápad není špatný, ale trocha akčnosti by neuškodila. A celkový závěr je vyloženě americký. Ať se každý rozhodně, zda se mu to líbí nebo ne.