Po sezoně

Poprvé vydáno celosvětově: 1980

Laser-books - 2011
ISBN: 978-80-7193-335-9

Laser-books (2011) 978-80-7193-335-9 239

Dead River, nejvýchodnější výspa Spojených států. Je po sezoně, letní hosté odjíždějí, na městečko, okolní lesy a pobřeží dosedá ospalost. Tu však naruší křik ženy slepě prchající před skupinou rozběsněných, krvelačných tvorů...
Je po sezoně a v odlehlém domě u lesa našla klid na práci mladá redaktorka z New Yorku. Z odloučení se ji chystá vytrhnout pětice jejích přátel, a spolu s nimi i něco, co by si nikdo z nich nedokázal představit ani v těch nejdivočejších snech...
Jedno z klíčových děl literárního hororu, syrový román o střetu civilizovanosti s primitivizmem, si konečně nachází cestu k českému čtenáři jako první svazek edice Moderní díla hororu. Román předkládáme v necenzurované podobě s předmluvou historika žánru Douglase E. Wintera a autorovým doslovem, kde Jack Ketchum líčí jeho nelehkou genezi plnou střetů s původním vydavatelem, na nějž byl text až příliš drastický. (Založil/a: hiro666)

#debut
Jack Ketchum Jack Ketchum
*10.11.1946

illy
  9. 3. 2012, 9:49
Dnes již kultovní román, nic pro slabé nátury. Viděli jste Hory mají oči? A líbilo? Tak tohle je právě pro vás. Brutální, syrové, nenechá vás na chvilku vydechnout. Doporučuji. Stephen King o knize řekl: „Pokud si ho přečtete na díkůvzdání, dost možná neusnete až do Vánoc.“ Pokud jste slabší povaha, nelže.
P.S. Informoval jsem se u Laser-books a s dalším Ketchumem se počítá. Díky bohu.

Venceslao90
  15. 2. 2013, 14:51
Výborný. V druhé polovině se to slušně rozjíždí a do konce vás to nenechá vydechnout. Zvlášť závěrečné stránky jsou opravdu hodně nechutné. Každopádně jsem rád, že násilí v této knize není samoúčelné. Ketchum dobře věděl proč chce takový příběh napsat a co by si z něj měl čtenář odnést. Čili nejedná se o žádnou prvoplánovou sviňačinu. Velká škoda, že do češtiny nejsou přeložená i jeho další díla...:(
MuMura
  1. 5. 2012, 23:07
K téhle knížce jsem přišla úplnou náhodou a jsem za to ráda. Něco tak brutálního a zvrácenýho jsem asi ještě nečetla.
DeviR1
  11. 10. 2015, 0:13
Výborný horor, v tomto žánru toho moc lepšího nenajdete. Četl jsem pár komentářů, že je to obyčejná vyvražďovačka, kde se na opuštěné chatě sejde parta blbých mladých lidí, kteří jsou poté postupně brutálně zavražděni. Není to tak úplně pravda (zvláště slovo "obyčejný" jej ani náhodou nevystihuje), ovšem není to ani lež. Ale rozhodně to není žádný odbytý brak, kde by autor samoúčelně využíval brutalitu pro šokování čtenáře a kašlal na všechno ostatní. Líbilo se mi, že minulost a motivace jednotlivých postav (zvláště těch, které jsou nejdůležitější) jsou nám poměrně stručně, ale účelně představeny a potom už si jenom užíváme, jak děj svižně ubíhá a my jako čtenáři takřka reálně cítíme ten puch spáleného lidského masa. Autor si pro nás na samotný konec připravil i jedno poměrně velké překvapení o kterém se toho více dočteme v doslovu, který je velmi zajímavý a popisuje velké "porodní" problémy před prvním vydáním. Pokud máte občas chuť přečíst si něco opravdu hardcore, rozhodně tuto knihu doporučuji. A je pro mě záhadou, proč už u nás dávno všechny knihy Ketchuma nevyšly. Naštěstí jsme se dočkali Dívky od vedle, která se pro mě stala po Po sezoně povinnou četbou, tak doufám, že se vydavatelství Laser Books pochlapí a ve vydávání tohoto autora bude pokračovat.