Pět jazyků lásky

ISBN: 978-80-7255-373-0

Návrat domů (2016) 978-80-7255-373-0 128
Návrat domů (2009) 978-80-7255-216-0 137
Návrat domů (2002) 80-7255-058-6 137

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. (Založil/a: Arrietty)

nevermore
  24. 2. 2016, 21:17
Kniha primárně pro manžele a dlouhodobé partnery, hozená tak trochu do eza. Ale líbí se mi na ní, jak docela polopatisticky vysvětluje, že jinde tráva vskuku zelenější není. A pokavaď si jeden z partnerů řekne něco jako: "s tímhle mi to nejde, tak to se asi k sobě nehodíme, zkusím štěstí jinde", tak téměř s jistotou si to samé řekne i u dalšího a potom ještě jednoho partnera. Zkrátka, že je potřeba začít u sebe (mimo extrémní případy). A za tuhle ohromnou myšlenku, byť mi formální styl knihy blízký rozhodně není, dám velkopansky 4****.
psychoklara
  28. 5. 2015, 21:15
Souhlasím s tím, že by četba této knihy měla být pro všechny povinná. Nicméně občas mi trochu vadil ten způsob, jakým je zde vše popisováno, včetně banálních příkladů - očividně šlo o snahu, aby myšlenku pěti jazyků pochopil s jistotou opravdu každý. Nemyslím si, že by šlo o bůhví jak převratnou teorii, Gary Chapman vlastně jen vysvětluje něco, co většina z nás podvědomě tuší, jen to potřebujeme připomenout a vidět na papíře. Přesto věřím, že tato kniha může být nesmírně užitečná a možná i zachránit nějaký vztah.
LeaLea
  12. 3. 2012, 19:59
Kniha, k níž se určitě budu vracet. Svět by potřeboval takovou literaturu v povinné četbě, protože by mnohým zachránila nejen vztah, ale možná celý život.
miiichalka
  8. 2. 2012, 12:20
Naprosto stěžejní dílo pro pochopení partnerských i jiných blízkých vztahů. Teorie, která může zachránit vaši duševní pohodu i manželství :)
HelenaH82
  24. 6. 2016, 20:11
Autor vytvořila ze své praxe pět kategorií, druhů projevů (jazyků) lásky. Přičemž pro každého z nás je jiný jazyk jazyk primárním. Dobrý pocit ve vztahu - naplnění citové nádrže - je dán dostatečným projevem lásky právě primárním jazykem. Ač se nejedná o nic převratného, je, dle mého názoru, výhodné mít svůj primární jazyk lásky a jazyk partnera zvědoměný. Vztah je tím, v případě ochoty na obou stranách, snadněji naplnitelný.
Tuleník
  3. 6. 2012, 11:52
Myslím, že tohle je stěžejní literatura pro každého, kdo by chtěl žít ve spokojeném a láskyplném vztahu.

Podle zkušeností z vlastního manželství myslím, že můžu směle napsat, že to funguje. A jak tam občas mám možnost pozorovat vztahy kolem sebe a to, na čem tak často troskotají, mi jen potvrzuje, že je tato kniha hluboce moudrá a přitom nabízí logické řešení - bohužel není snadné
Perpetua
  18. 11. 2016, 21:58
Knížka, která nadchne každého, kdo chce zlepšit vztahy kolem sebe. Neplatí to jen pro rodinné soužití, ale všeobecně pro vsechny
Jess
  19. 7. 2014, 7:55
Na první pohled se zdá návod jednoduchý, člověk si řekne pět kategorií kam se zařadit, ale jakmile začnete přemýšlet nad sebou i nad partnerem, vzniká vám v hlavě moře dalších doplňujících otázek, na které začnete hledat odpovědi. A o tom to je. Vždycky jen práce na sobě. A pořád.