Sudetská pouť, aneb, Waldgang

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Dokořán - 2005
ISBN: 80-7363-009-5

Dokořán (2005) 80-7363-009-5 165

Kniha je příběhem poutníka, který se vydává na cestu kolem Čech, aby nalezl sám sebe. Sudetská krajina v něm však probouzí hluboký zájem o dějiny, příběhy a nálady míst, kterými prochází. Traumata česko-německého rozchodu v pohraničí autor líčí na základě vyprávění samotné krajiny, která mu odkrývá svoji paměť, a doplňuje je o fakta z různých časových období. Čtenář tak postupně poznává všechny aspekty života v Sudetech. Svým smiřujícím přístupem se autor snaží najít zapomenutou harmonii a souznění všech bývalých i současných obyvatel a krajiny. Petr Mikšíček je autorem úspěšného projektu a výstavy Zmizelé Sudety. (Založil/a: Fabienne)

monika100
  26. 10. 2012, 21:59
Každému, koho zajímá, ať už z osobních, nebo historických důvodů, téma Sudetských Němců, přinese tahle knížka nový pohled na choulostivé téma. Pro mě je to téma osobní, přesto sporné. Stále nevím, zda je termín "kolektivní vina" v moderních dějinách vůbec použitelný. Dík za každý pokus se na tuto část naší historie podívat s zaujmout nějaké stanovisko.