Originální název: Petals on the Wind

Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-6139-0

Moba (2014) 978-80-243-6139-0 408
Ikar (1993) 80-901535-3-4 408

LÍSTKY VE VĚTRU, druhý díl rodinné ságy dále sleduje spletité osudy dětí, ke kterým se vlastní rodina zachovala neuvěřitelně krutě a nelítostně. Po čtyřech letech nelidského věznění se Chrisovi, Cathy a Carii podaří utéct. Definitivně za sebou zanechávají své dětství, ale také mrtvého bratra a nejpřirozenější lidský cit- lásku k matce, kterou kdysi tak velice milovali, ale která je svou neodpustitelnou zradou hruboce zranila. Zejména Cathy zachvátí hořká nenávist a touha po pomstě. Co čeká sourozence ve světě, před kterým byli tak dlouho skryti? Dokážou uskutečnit svá předsevzetí a dosáhnou cílů, o nichž snili v prachu, tmě a špíně půdy? (Založil/a: Ivanka67)

Peetuliska
  10. 9. 2015, 9:40
Druhý díl, který už není založen na skutečné události, je pěkný ALE. Příběh je vyprávěný z pohledu Cathy, která mi přišla jako manipulativní mrcha, která neví s kterým amantem se má vyspat a kterýho si vzít. Většina knihy řešila její milostnou situaci a její nenávist a touhu po pomstě. Čímž ale neříkám, že se mi kniha nelíbila, četlo se to moc hezky, kniha mě bavila, jen jsem měla občas chuť Cathy i Chrise proplesknout.
Miss Utahraptor
  17. 3. 2015, 14:10
Co bylo v první knize strhující příběh "na motivy skutečných událostí", se v druhé mění v obyčejnou červenou knihovnu. A hlavní hrdinka rychle ztrácí veškeré sympatie.
mitulka
  8. 3. 2013, 22:40
Když jsem si přečetla první díl této pentalogie, bylo mi jasné, že budou následovat i další díly. I tentokrát mě hnala zvědavost, jaké budou osudy tří dětí, které byly uvězněny na půdě.

Děj navazuje tam, kde skončil ten první - na nádraží a autobus je má odvézt na Floridu, pryč od nenáviděného Foxworth Hallu. Jenže tam nedojeli, protože nejmladší Carrie bylo hodně špatně. Naštěstí ve stejném autobusu seděla příjemná černoška Henny, která přinutila řidiče autubusu, aby okamžitě změnil trasu a zajel k jejímu doktorovi. Tento doktor se jmenuje Paul Sheffield, je mu čtyřicet, je vdovec a je osamělý. A protože sympatie je na obou stranách, sourozenci u něho zůstávají. Paul jim zajišťuje studium, střechu nad hlavou a také lásku, kterou tak dlouho postrádali.

Jak ale plyne čas, v Cathy dozrává pomsta, která ji celou pohltí. Jenže vše vyúsťuje v další a další tragédie...

Druhý díl Drážďanských panenek je tentokrát celý vymyšlený a jen navazuje na první díl, který je založen na skutečném příběhu. Možná i z tohoto důvodu se mně kniha četla lépe a neměla jsem ten svíravý pocit kolem žaludku. Ale když se člověk nad příběhem zamyslí, je pak děj velice smutný a já jako čtenář jsem velice cítila s Cathy, která matku nenáviděla za to, že je tolik let nechala uvězněné na půdě a poznamenalo je to na celý život. Stejně jako ona i já jsem cítila tu zlobu vůči ní a chtěla jsem pomstu jako ona.

Jen jsem nesouhlasila s tím, jakým způsobem se jí chtěla pomstít. Možná by se našel jiný druh pomsty, ale v tu chvíli to bylo pro Cathy jediné možné řešení a to, že do toho přišly i city, byl jen konečný důsledek.

I když jsem v prvním díle psala o Chrisovi, že byl můj princ, tentokrát mě, promiňte mi to, hodně štval. Vadilo mi, jak pořád na Cathy dorážel. Chris je do ní pořád zamilovaný, touží po ní a dává jí to hodně najevo. I přesto, že i ona k němu chová hluboké city, odolává mu, protože ví, že není správné, aby oni dva měli milenecký vztah.

Konec příběhu je velice tragický, pomsta je provedena, ale za jakou cenu?
KnihomolkaMary
  4. 7. 2016, 23:37
Obsahuje spoiler spoiler Ach,co říci..ta kniha je naprosto báječná a čtivá ale tak zatraceně stresující jako 1.díl. Hltám ji do posledního dechu ale byli chvíle kdy jsem se prostě duševně necítila na to abych se do ní opět začetla protože jsem věděla co mě čeká a ostatně neměla jsem dost sil..Lístky ve větru a snad všechny díly téhle pentalogie s vašimi emocí házejí sem a tam,jednou jsem měla radost po druhé brečela, no a na konci jako vždy se vám srdce rozletí na několik kousků a nenechá vás ještě dlouho po dočtení nechat myslet na něco jiného než právě na ní. Jako všichni ostatní si myslím že tam zemřelo až přes příliš lidí,které jsem měla ráda. Ale jsem ten typ člověka co zrovna nemělo Paula v oblibě,prostě nevím..Byla jsem spíše pro Juliana i když jsem věděla jaký je, ale ehm..prostě Cathy byl vhodnější kluk jejího věku než chlap po čtyřicítce,také jsem Cathy přála hodně její kariéru a nelíbilo se mi že s ní šlehla tak brzo i když za to může Julian,ovšem mohla pokračovat podle mého by to i bez něho nějak uhrála.
zeelva
  6. 12. 2012, 1:39
Prohledala jsem tolik stranek a tuhle knihu bych si rada koupila jen prostě není k sehnání poradte :-(
Bogu55
  1. 8. 2011, 18:47
Tuto knihu jsem dočetla včera a mám z ní stejný pocit, jako jsem psala u Květů z půdy. Knížka je velmi čtivě a poutavě napsaná, neměla jsem pocit, že nějaké místo by bylo "hluché" a nadbytečné, vše na sebe navazovalo. Děj mě vtáhl do děje a hlavní hrdince jsem fandila, aby našla klid, ale místo toho se rozhodla vzít věci do svých rukou a tím se zapletla do mnoha problémů. Jako v předešlém díle i zde je několik pasáží velmi smutných. Po přečtení prvního dílu jsem byla zvědavá, jakým směrem autorka hlavní postavy posune a vůbec jsem jejím rozhodnutím nebyla zklamaná, těším se na další díl.