Mrtví se přicházejí někdy rozloučit

Librex (2007) 9788073992804 128
(Založil/a: danielafollet)

רוברט פח
  4. 6. 2014, 14:34
\r\ncitováno od uzivatele který si knihu zakoupil v nejmenovaném elektronickém knihkupectví.

Knihu jsme četli, a velmi zaujatě. Autor je zejména výborný vypravěč. Dokáže na malém prostoru zhutnit děj. Výborná kniha a doporučujeme ji kvůli nápadům a skvělým příběhům. Kniha by mohla i klidně obsahovat více povídek, tak nás Pochovy hororové povídky zaujaly, že nám až bylo líto, že nenabízí ještě další příběhy. Pro nás je kniha dokonalá. Blahopřejeme autorovi k tak dokonalému autorskému počinu a těšíme se na jeho další horrorové povídky.
norbert
  17. 4. 2014, 19:55
Povídka Hrůzný Věštec je Pochovou zjevnou vykrádačkou Howarda P. Lovecrafta, jak si může nezávisle ověřit úplně každý:
Dana Vana
  15. 4. 2014, 10:37
i kdyby jsi měl norbertku 100x a 1000000x pravdu, což samozřejmě nemáš, nic to nemění na tom, že kniha horrorových povídek je vynikající a je zatím tím nejlepším, co v české hororové literatuře kdy vyšlo. Už se těším i já až Pochovy povídky zfilmují to se teprve opupínkuješ závistí.

Vynikající kniha hororových povídek. Vřele doporučuji. Povídky jsou napínavé, mají zajímavé nápady, taky jem četla Lovecrafta, v originále i v dost bídném překladu, ale povídka se v ničem neshoduje, je to osobní, když Pocha takhle kritizují a pomlouvají, já četla i jiné knížky hororů od českých slavných spisovatelů a mají opravdu převzané celé věty a odstavce a celou dějovou linku a jsou dokonce i někteří, kteří celé povídky přeložili do češtiny z amerických autorů a pozměnili slova a přehodili odstavce a povídky mají jako svoje. Tím jsem chtěla říct, že Poch určitě tohle v knížce neudělal. Povídky jsou opravdu dobré, třeba ta o tom inženýrovi ve vlaku je fakt na zfilmování, nebo o té zdravotní setřičce co se proměnila ta je fakt boží, anebo o těch bezdomovcích ta je taky na zfilmování, já, kdybych to teda uměla tak bych Pochovy povídky klidně zfilmovala jsou fakt vynikající.
PanPredseda
  4. 10. 2011, 22:35
Kniha obsahuje plagiát povídky Hrůzný stařec napsané H. P. Lovecraftem. Robert Poch "svou" povídku nazval Hrůzný Věštec a přesunul ji z amerického Kingsportu do Prahy.
Viz:

---------------------

Jistě, jistě paní Pochová.
Tak mi schválně uveďte dvě TOLIK podobné povídky nebo jiná díla, kdy inspirovat se znamená převzít celé věty a odstavce a hlavně celou dějovou linku.
bohyne_selene
  31. 8. 2012, 12:16
Po přečtení knížky jsem ten plagiát nenašla. Ano podobnost tam je. Ale takovou podobnost nacházím i u jiných autorů a autorek. Ano je dobře že se pan Autor inspiruje i jinými díly. Jenom to dokazuje jeho cestu literárním vývojem. Já sama se domnívám, že pan Autor, pokud bude mít štěstí na rozumného redaktora, má jeho dílo před sebou skvělou budoucnost. Osobně ho považuji za Autora obdařeného talentem. Ale musí tvrdě pracovat a soudím, že on tvrdě pracuje na svém literárním úspěchu. Držím mu palce.
danielafollet
  20. 8. 2011, 17:17
Soubor hororových povídek autora Roberta Pocha je výborný autorský počin, vřele jej doporučuji milovníkum hororového žánru, ale nejenom jim, samozřejmě.