Špinavá holka

Špinavá holka

Librex - 2007
ISBN: 9788073998073

Librex (2007) 9788073998073 80

Mirka se narodila 2.11.1980 jako jedináček.

Na podzim roku 1995 utekla z domu kvůli násilnickým rodičům narkomanům, kteří ji surově bili. Mirka po útěku z domova pobývala u cicích mužů. Nakonec skončila na ulici. Když otěhotněla, samovolně potratila.

Na své narozeniny v roce 1999 se ocitla na traumatologickém oddělení v nemocnici. Tedy den poté, kdy umřela její přítelkyně Hraběnka. V nemocnici strávila půl roku.

Po propuštění z nemocničního ošetřování se mohla nastěhovat do domu sociální pomoci pana Becha, který pomohl najít Mirce zaměstnání.

Na podzim roku 2002 hlavní hrdinka poznává Milana, řidiče kamiónu, majitele bytu dva plus jedna, který Mirce slíbil svatbu.

Na rodinné oslavě svých rodičů chtěl Milan přede všemi požádat o ruku svou budoucí manželku.

Však nečekná událost jeho záměr překazí. (Založil/a: danielafollet)

רוברט פח
  17. 4. 2014, 10:54
Poch se inspiroval prostředím bezdomovců na ulici pak v azylovém domu či ubytovně nebo jak on v novele popisuje domu sociální pomoci a následně jak se hlavní hrdince podařilo či (nepodařilo?) zařadit se do většinové společnosti. Novelu jsem zhlt jedním dechem je napsaná lehkým perem ale výbornou češtinou!
Dana Vana
  5. 4. 2014, 9:48
Tohle je hodně zajímavá novela. Příběh holky, co žila na ulici a pak se jí podařilo ze všeho dostat ven, ale nakonec...