Vykoupení ohněm
Originální název: If there be thorns
Poprvé vydáno celosvětově: 1981

Moba - 2014
ISBN: 978-80-243-6154-3

Moba (2014) 978-80-243-6154-3 344
Ikar (1998) 8072023160 310

Vykoupení ohněm Třetí díl ságy, kdy se život Cathy a Chrise mění v peklo. Třetí díl rodinné ságy vypráví opět příběh Cathy Shefieldové, jejího bratra Chrise, dvou synů Joryho a Barta, a později i adoptované dcery Cindy. Cathy bylo již přes třicet let. Jako malá byla spolu se svými bratry a sestrou zavřená na půdě přes tři roky; díky jejich matce a babičce. Teď už měla jen bratra Christophera. Cory zemřel na otravu arzenikem a Carrie spáchala sebevraždu, protože byla nešťastná, dětství strávené na půdě ji natolik poznamenalo, že nedokázala šťastně žít. Cathy se po dobu, co byli zavření na půdě, zamilovala do svého bratra, stejně jako on do ní, a stali se nerozluční. Její první manžel-Julian byl vynikající tanečník, po jedné automobilové nehodě spáchal sebevraždu. Cathy za několik měsíců porodila jeho syna, Joryho. Druhý manžel, Paul Shefield-lékař, ji, Chrise a Carrie adoptoval poté, co utekli z Foxworth Hallu. Jenže byl nemocný na srdce a brzy po svatbě zemřel. (Založil/a: Ivanka67)

Miss Utahraptor
  1. 4. 2015, 21:15
Dětský úhel pohledu autorce skutečně nejde. Extrémně chápavého náctiletého bych jí možná ještě uvěřila, ale to stařecké desetileté dítě...
marcellia
  1. 9. 2014, 9:26
První dva díly se mi vcelku líbily,ale z téhle knížky jsem docela na rozpacích,přijde mi nudná,a přitažená za vlasy. Cathy je už trapná,s těmi svými výbuchy a výpady vůči Chrisovi,ten ji na "oplátku" neustále miluje,hašteří se kvůli minulosti,kvůli matce,na "své" syny v podstatě kašlou,žijí s nimi v ústraní,takže mladší syn Bart leze z nudy přes zeď k nějaké staré babce za závojem,což bude zřejmě jejich úžasná babička,matka Cathy a Christophera.No nevím,už to není ono,mám za sebou první třetinu a nutím se do dočítání,uvidím...
mitulka
  4. 5. 2013, 22:25
Před chvílí jsem knihu dočetla a jsem nerozhodnutá, jestli se mi má kniha líbit nebo ne. Čtivá byla, četla se jedním dechem, ale ten příběh...Děsivý a plný nenávisti malého kluka.
karce
  27. 9. 2011, 13:43
Tento díl je báječně napsaný, čte se úplně sám a dál se v této knize projevuje rodinná kletba Malcolma Foxwortha a jeho prokletého sídla Foxworth Hallu.
Dočítáme se, že i po smrti někoho krutého jako byl Malcom lze provést pomstu v těle desetiletého dítěte zmanipulovaném starým komorníkem Johnem Amosem.
Nina_Horin
  9. 5. 2015, 2:16
Obsahuje spoiler spoiler Podle mě skvěle napsané. Z Barta šel opravdu strach, i když mě dost překvapilo, že ho jeho rodiče neposlali do ústavu už při jeho prvním pokusu zabít Cindy. To, jak naprosto klidně přemýšlel o tom, že jeho pes, matka a babička musí zemřít...to bylo dost drsné. Je zajímavé, že z Joryho, jehož otec byl totální magor, vyrostl tak fajn kluk, zatímco z Barta vyrostl úplný šílenec. Kdo tvrdí, že to "už není ono", nejspíš nepochopil, že Cathy už není dvanáct a není na půdě. Samozřejmě, že je to něco jiného, když příběh popisují její děti, řeší se úplně jiné situace a děj se odehrává v naprosto jiných podmínkách. Zatím jsem přečetla pouze tyto tři díly a všechny ve mě zanechaly silný dojem :)
janulka_ntl
  12. 2. 2014, 21:10
Tento díl se četl lépe než druhý. Ačkoliv malý Bart naháněl strach, udělala jeho postava knihu o něco zajímavější.