Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Princezna Alžběta

95%
5 21
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Princezna Alžběta
Autor:
Originální název: The Lady Elizabeth

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-449-1
Počet stránek: 456
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 10x v oblíbených
v přečtených 32x v přečtených
v knihovně 22x v knihovně
k přečtení 34x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2013) 978-80-7461-449-1 456
BB art (2011)

Anglie po roce 1536 – sídlo nejskvělejšího královského dvora v britských dějinách. Pod nablýskaným povrchem však číhá zrada. Alžběta je dcerou Jindřicha VIII., jednoho z nejmocnějších králů, jaké kdy Anglie měla. Je dědičkou trůnu, ale to vše se jako mávnutím kouzelného proutku změní, když dá Jindřich popravit pro zradu její matku Annu Boleynovou, kterou ještě přednedávnem tolik miloval. Alžběta je prohlášena za nemanželskou, stává se pouhou loutkou v peripetiích mocenské politiky tudorovské doby a přežít smrtonosné pasti a nástrahy této kruté doby jí pomáhá jen její důvtip a mimořádná inteligence. Alžběta je ale odhodlána přežít, postavit se těm, kteří ji chtěji zničit anebo jí využít pro své vlastní cíle, a vymoci si zpět své právo na důstojné postavení i anglický trůn.

Alžběta je dcerou Jindřicha VIII, nejmocnějšího krále v anglických dějinách. Je předurčena k nástupu na trůn a lidé se jí klanějí jako králově dědičce, ale to vše se změní, když je její matka Anna Boleyonvá – Jindřichova velká láska a pošetilost – popravena pro nevěru. Holčička je vyděděna, prohlášena za nemanželskou a napříště už musí spoléhat jen na vlastní důvtip, aby vůbec přežila v temných vírech doby, kdy starý věk končí a nový teprve začíná, kdy Evropou i Anglií zmítá velký náboženský konflikt mezi katolictvím a protestantismem a Anglie v něm stejně jako celá Evropa teprve hledá vlastní tvář. Alžběta se po otcově smrti stává bezmocnou hříčkou unášenou dravými proudy bezohledné mocenské politiky tudorovského dvora a je svědkem i obětí jejích zvratů od protestantské regentské vlády mladičkého Eduarda VI., svého bratra, až po nelítostnou katolickou restauraci Marie Krvavé, své sestry, za jejíž vlády se dokonce na krátký čas ocitá uvězněna v Toweru a hrozí jí smrt. Bojuje o holý život a přelstít ty, kdo usilují o její zničení nebo ji chtějí využít jako loutku pro své vlastní zrádné cíle, jí pomůže jen její nevšední inteligence. Z malé, hloubavé a předčasně vyspělé dívenky, jejíž osud je plný tragických zvratů, se nakonec stává nejslavnější anglická královna. To už je ale jiný příběh. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Nijura
100% 100% 100% 100% 100%
  6. 4. 2013, 9:52
Kniha je opravdu velmi dobře napsaná a i když to nevypadá, četla se velmi rychle. Díky Princezně Alžbětě jsem objevila spoustu dalších knih od Alison Weir.
pettopet
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 11. 2015, 12:46
Nesmírně čtivý historický román, který se drží dostupných faktů. Autorčin styl psaní je velmi působivý. Bylo snadné, nechat se vtáhnout do děje a sledovat osud budoucí anglické královny. Princezna Alžběta je od útlého mládí velice oduševnělá, inteligentní a charismatická bytost, která díky těmto vlastnostem nejednou unikne hrozbě smrti. Za mě 95%.
Hanka Matušková
100% 100% 100% 100% 100%
  13. 6. 2014, 9:18
Knihu jsem si koupila nedávno v knihukupectví, protože byla o dost levnější než všechny ostatní tituly. Vůbec jsem netušila jaká bude. Ale byla jsem opravdu mile překvapená. Moc se mi líbila jak je napsaná, knihu jsem přečetla během pár dnů, občas se nedalo přestat číst. A i když jsem věděla jak to skončí, děj mě bavil. Takže opravdu doporučuji.