Temný měsíc

Poprvé vydáno celosvětově: 2007

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-974-3

BB art (2011) 978-80-7381-974-3 336

Tři vraždy v malém městečku ve státě Minnesota mají za následek, že se Virgil Flowers z Úřadu kriminálního vyšetřování ocitá ve víru událostí rozpoutaných vrahovou osobní pomstou – a ta teprve začíná dostupovat svého vrcholu.

Virgil Flowers je třikrát rozvedený, na policistu má možná trochu dlouhé vlasy, a než se dal do služeb minnesotského Úřadu kriminálního vyšetřování, vystřídal během tří let několik zaměstnavatelů. Nikdy se ale nesetkal s ničím podobným: ve venkovském městečku Bluestemu kdosi spoutá ve sklepě osaměle stojícího domu jeho stárnoucího majitele, polije jej benzinem a dům zapálí. Tři týdny předtím se v Bluestemu stal obětí vraždy postarší manželský pár. Jak se ukáže, oba případy spolu souvisejí a mrtví ani zdaleka nejsou jedinými, kdo přijde o život… (Založil/a: Antonín)

illy
  13. 3. 2013, 17:01
Mám docela rád knihy s Lucasem Davenportem, jeho podřízený mi k srdci ale nepřirostl. Virgil působí dojmem arogantního, lehkomyslného floutka. Příběh nezaujal svojí originalitou, ani stavbou a i když se nečte špatně, já zůstanu u Sandfordových "Obětí".
tomdra
  5. 2. 2013, 21:03
Bezva detektivní příběh o americkém kriminálním vyšetřovateli Virgilovi Flowersovi. Od začátku do konce člověk neví kdo ty vraždy ve městě páchá. Fakt mě ta kniha moc bavila.
Sniper37
  12. 4. 2015, 14:03
Kniha se mi líbila, dobře se četla a opravdu až do konce nebylo jasné, kdo je pachatelem vražd. I postava vyšetřujícího policisty se mi líbí, není to klasický drsňák. Četl jsem téměř všechny Sandfordovi oběti a ostatní tři knihy s Flowersem a myslím si, že obě série jsou stejně kvalitní. Doporučuji.