Nejdelší velrybí píseň

Nejdelší velrybí píseň Originální název: The Longest Whale Song

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-946-0

BB art (2011) 978-80-7381-946-0 240

Může Ellina láska vzbudit mámu z kómatu?

Ella se cítí bolestně osamělá. Její nejlepší kamarádka si našla jinou nejlepší kamarádku. Její nevlastní táta je unavený a nevrlý. A jejich nové miminko v jednom kuse řve. Nejhorší je ale to, že její máma leží v nemocnici v kómatu. Nemůže s Ellou mluvit, nemůže ji pohladit, nemůže ji obejmout.
Školní projekt, který ve škole začali, vypadá zezačátku docela nudně, ale čím víc se toho Ella dozvídá o velrybách, tím víc ji okouzlují. Velryby dokážou zpívat celé hodiny – posílají si navzájem pod vodou své písně lásky. Může se velrybí píseň dostat až k mámě do jejího tak vzdáleného a mlčenlivého světa?

Kniha určená pro čtenářky od deseti do třinácti let z pera u nás dobře známé a oblíbené autorky dětských bestsellerů Jacqueline Wilsonové.

Dopis:
Drahá maminko!
Ach jo. Já vím, že si tenhle dopis nemůžeš přečíst, ale stejně Ti ho musím napsat. Je toho tolik, co bych Ti chtěla říct. Dělám speciální projekt o velrybách. Věděla jsi, že plejtváci umějí zpívat? Není to úžasné, když si představíš, že někde v hlubinách oceánu zpívají velryby? Ty písně jsou obyčejně docela krátké – ale podařilo se nahrát jednu velrybí píseň, která trvá DVAADVACET HODIN NONSTOP! Já bych zpívala ještě delší dobu, kdybych věděla, že Tě to probudí. Až za Tebou přijdu do nemocnice, pustím Ti pár nádherných velrybích písní. Poslechneš si je, viď?
Tvoje milovaná a milující
Ella (Založil/a: Antonín)

bublynka22
  19. 2. 2015, 9:57
ačkoli její knížky prostě miluju, tady něco nebylo "ončo". Během čtení jsem si neuvdomila, že celý příběh se odehrává v rozsahu dvou týdnů a Ella mi tak připadala jako pěkný sobeček. I tak ale moc zajímavá knížka, maličko smutná a určitě pro čtenářky minimálně od 11 let. Všechno dobře dopadlo,takže se mi kniha líbila, musím ale říct, že bych ji klidně přečetla i propracovanější, je tam spousta věcí,které by se daly rozvíjet a rozvíjet..ale to už by byla série=)
Nikk
  15. 4. 2012, 17:33
Jako obvykle, Jacqueline nezklamala. Tato kniha patří rozhodně k jejím nejlepším. I když mě trochu mrzí Marta, kéž by jsme se o ní dozvěděli více. :)