Pod ochranou pohanského boha

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-935-4

BB art (2011) 978-80-7381-935-4 296

Thorgils, dítě narozené roku 999 našeho letopočtu, žije postupně na Orknejích, na Islandu, v Grónsku a dokonce i ve Vinlandu, jak se tehdy říkalo teprve zadlouho poté oficiálně objevené Americe. Žije bez matky a bez otcovského zájmu, zato od útlého věku prožívá neuvěřitelná dobrodružství pod ochranou pohanského boha. Takový je hrdina románu Tima Severina Vikingové, odehrávajícího se na severu v době působení prvních křesťanských misií. Obracení na Kristovu víru na severu není snadné ani rychlé, ti, kdož věří v celý panteon bohů v čele s Ódinem, umí svět své víry bránit.

Když autor uvádí čtenáře mezi vědmy, znalé magického umění seidr nebájí, ale seznamuje ho se skutečným duchovním dědictvím pohanského severu na podkladě vědeckého bádání, jemuž podrobil i rodinné, sousedské a politické vztahy oné doby. Kromě napínavého děje čekají čtenáře v tomto prvním díle trilogie tedy i dosud prakticky neznámé informace.

Autor sám tyto informace získával nejen studiem – povoláním je badatelem, filmařem a autorem odborných publikací – ale opírá se i o vlastní zkušenosti, sám podniká výzkumné expedice, včetně cesty přes Atlantický oceán ve středověkém koženém člunu, a sklízí za svá díla mezinárodní ceny a uznání. (Založil/a: Antonín)

Tim Severin Tim Severin
*??.??.1940

JeyKey
  22. 1. 2014, 20:28
Moc jsem se na knihu těšil ale bohužel těžké zklamání.V překladu textu mnoho chyb které opravdu dost rušili od čtení a celkově příběh mi přišel nezajímavý.Po dočtení jsem vůbec neměl chuť dát šanci druhému dílu.