Jeden ze sta

Originální název: The One Hundredth Man

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-992-7

BB art (2011) 978-80-7381-992-7 288

Bizarní a záhadné vzkazy nalezené na dvojici mrtvol v alabamském městě Mobile jsou podnětem k horečnatému pátrání, jímž jsou pověřeni mladý detektiv Carson Ryder a zkušený policista Harry Nautilus, jediní dva členové jednotky PSIT, Psychopatologického a sociopatologického investigativního týmu, nadřízenými nepříliš lichotivě zvaného Psí tým. Tato jednotka je aktivována jen u mimořádných vražd a nesetkává se s přílišným pochopením vedení mobileské policie. Jejím soupeřem se tentokrát stává mimořádně nebezpečný a neuvěřitelně rafinovaný vrah. S přibývajícím počtem mrtvol se Ryder noří do úděsné minulosti vlastní rodiny a hledá radu u svého psychopatického bratra, který byl usvědčen z podobných odporných zločinů. Brzy je konfrontován nejen s vlastními zasutými obavami a děsivými sny, ale také s vědomím, že další vrahovou obětí má být někdo, koho zná. Ve hře o čas jde o život nejen této potenciální oběti, ale i jemu a jeho parťákovi, a v neposlední řadě je ohrožena i samotná existence jednotky PSIT. (Založil/a: Antonín)

Jack Kerley Jack Kerley
*1951

Tiwala
  27. 5. 2013, 20:26
Na to, že se jedná o autorovu prvotinu, je kniha velmi zdařilá a příběh slušně propracovaný. Škoda možná závěru, autor ho mohl trochu víc promyslet. Jsem zvědavá na autorovi další knihy :)
ondrej_plevak
  28. 4. 2016, 0:56
Takový průměr mezi detektivkami/thrillery. Jako fanoušek Deavera jsem rozmazlen detailními popisy důkazů, procesů a backgroundu, zde je celé pátrání dá se říct na druhé koleji. Kerley se raději zabývá personálními problémy u policie nebo alkoholismem, až jsem si občas říkal, co že to za žánr vlastně právě držím v ruce. Neříkám, že je toto pojetí špatné, mě osobně to ale nijak zvlášť nezaujalo. Co se týká vyvrcholení/závěru, odhalení pachatele vyznělo tak nějak do prázdna, žádný velký "ahaaa" moment se nekonal.
Rebel
  13. 9. 2012, 9:53
Moc pěkně napsaná detektivka ve které se neřeší pouze daný případ,ale i problémy a neřesti hlavních hrdinů.Celkem jde sice jen o velmi slušný průměr,ale věřím,že další knihy tohoto autora budou ještě zajímavější a propracovanější.
wendel
  3. 7. 2015, 10:44
I když jsem si tuhle knihu přečetl spíše náhodou, tak nejsem zklamaný. Příběh pěkně odsýpá, pátrání po sériovém vrahovi je zajímavé od začátku do konce. Detektivní parťáci Ryder a Nautilus jsou sympatitčtí, a jejich dialogy jsou vtipné a plné ironického humoru. Kromě případu, řeší i budoucnost své jednotky, která se u jejich nadřízených netěší velké obliby. I závěr ujde, nechybí trocha překvapení a dramatický konec.
Pokud Kerley napíše další knihu s tímhle párem detektivů, tak si jí určitě přečtu.