Ztracené duše

Poprvé vydáno celosvětově: 2010

BB art - 2011
ISBN: 978-80-7381-908-8

BB art (2011) 978-80-7381-908-8 352

Nový thriller s Charliem Parkerem, jehož součástí je i hudební soundtrack.

Hranice mezi Kanadou a americkým Maine jako by ani neexistovala. Pašuje se vše, na co si vzpomenete: drogy, peníze, zbraně, lidé.
Skupina všehoschopných bývalých vojáků rozjíždí vlastní akci. Jejich zboží je však hrozivější, než si kdokoliv umí představit. Snad s výjimkou Charlieho Parkera, který důvěrně zná i ta nejtemnější zákoutí lidské duše. Při vyšetřování na první pohled zjevné sebevraždy Parker objeví souvislost mezi řadou úmrtí bývalých příslušníků bojových jednotek. Sled událostí přivede na scénu i samotářského Heroda, muže vskutku podivínského. V patách má tajemnou postavu, člověka, který si nechává říkat Kapitán. Aby Parker odhalil všechny souvislosti, musí se chtě nechtě spojit s člověkem, z kterého jde strach víc než z kohokoliv jiného.

„…nejpůsobivější je fakt, jak poetický jazyk dokáže používat v takovém žánru, jako je thriller… chvílemi si myslíte, že čtete literární román, když v tom vám Connolly dost brutálně připomene, že se jedná o krvavý detektivní román. Ať tak nebo tak, je to zážitek.“
Daily Express

„Zápletka v jeho posledním díle je směsí otázek a dramatických odpovědí, která vám dovolí zvesela si zanotovat opravdu jen zřídka.“
The Observer

„Skvělý… mrazivý… strhující… drsný detektivní román. Nejde jen o zločin a jeho odhalení; Connolly je natolik zkušený spisovatel, že z jeho pera nevzejde jen prvoplánový krvák. Dokáže mistrně zachytit charaktery postav… Connollyho poslední detektivní román je až nestydatě brutální, ale zároveň je napsaný věrohodně a sugestivně.“ (Založil/a: Antonín)

Florence
  14. 3. 2014, 18:34
Zezačátku mě kniha vůbec nebavila. Když však potom přišla nějaká "pořádná zápletka" a děj se konečně vyjasňoval (mohu-li použít tento výraz), okamžitě jsem si knihu zamilovala a příběh mě nedovolil odtrhnout oči od stránek! Proto tedy dávám všech pět hvězd + přidávám titul do oblíbených. Ano, četla jsem i lepší knihy, ale tato mě svým způsobem nakonec tak zaujala, že se mi celý příběh usídlil v hlavě ještě na dlouhou dobu po přečtení. Doporučuji.
bratr_jezek
  12. 12. 2013, 13:10
Souhlasím, teprv ne konci se dočkáme kýžené klasiky, kterou jsme od Charlieho Parkera zvyklí. Zbytek knihy je akční detektivkou, i té mystiky, jako kdyby oproti prvním knihám ubylo.
mauvais-ange
  29. 11. 2013, 0:08
U této knihy mi děj nepřišel zase tolik zajímavý jako u předešlých. Nejlepší byl pro mě konec, který byl jako vždy překvapivý.
wendel
  8. 11. 2016, 16:12
Kniha se mi líbila hned z několika důvodů.
1. Velká část příběhu se zabývá psychickými problémy vojáků po jejich návratu z Iráku, a tomu jak se k nim poté armáda zachovala.
2. Connolly opět zručně mixuje realitu s nadpřirozenými silami ( hodně temnými) . Jde to vcelku dobře dohromady, protože to příliš nepřehání, a tato kombinace dodává příběhu hutnou atmosféru.
3. A konečně příchod Parkerových newyorských přátel, párku zabijáků Louise a Angela, které si povolá na pomoc. Ti vždy přinesou do příběhu oživení.
Sečteno podtrženo : zasloužené 4 hvězdy.
Buriška
  31. 8. 2016, 9:22
Na začátku knihy jsem přemýšlela, o čem by to tak asi mohlo být? To se změnilo asi na 100. stránce, a pak byl příběh naprosto strhující. Thriller se zajímavou zápletkou, rychlým dějem se spoustou odhalení a zvláštním mystickým koncem. Doporučuji.
LucillaPeters
  12. 7. 2015, 21:46
Tak nejak jine. Prislo mi to trochu chladnejsi, ne mrazivejsi. Tady mi trvalo asi nejdelsi dobu se zacist. Ale jak uz se to jednou rozjelo, je to klasicky Parkerovske, tam uz jsem byla na "sve" vlne.