Neviditelné vítězství

Neviditelné vítězství Originální název: The Invisible Victory

Volvox Globator - 2004

Volvox Globator (2004) 372

Román britského lékaře a spisovatele R. Gordona – autora populárního, úspěšně zfilmovaného seriálu Doktor v domě – je originálním propojením fiktivního příběhu o cestě mladého biochemika k vědecké kariéře s autentickými událostmi a osobnostmi ze světa vědy a politiky. Díky vlastním zkušenostem a zážitkům autor rozvíjí na pozadí dramatického historického období 1933–45 jedno z nejpozoruhodnějších dobrodružství na poli vědy – historii penicilinu – z méně známého úhlu: z platformy spolupracovníků profesora Howarda Floreyho, který z náhodného objevu Alexandra Fleminga dokázal za 2. světové války vytvořit zázračný lék, jež zachránil miliony životů. Díky otevřenému, vtipnému i moudrému vypravěčskému umění R. Gordona se tento román stává nejen vzrušujícím a poučným čtenářským zážitkem, ale současně i pozoruhodným dobovým dokumentem. (Založil/a: Shoshia)

Shoshia
  7. 1. 2010, 12:21
Bylo nebylo, jednoho dne jsem neměla co číst a nahmatala v naší zaprášené knihovně právě tuto knihu. Během pár stran jsem se do příběhu začetla a skončila až popřečtení všech 374 stran. Doporučuji všem se zájmem o chemii a historii, která je zde podána v přijemně poučném balíčku, který - narozdíl od školní výuky - nenudí.