Německé letectvo 1933-1945

Německé letectvo 1933-1945 Originální název: The Luftwaffe 1933-1945

Svojtka & Co. - 2011
ISBN: 978-80-256-0576-9

Svojtka & Co. (2011) 978-80-256-0576-9 192

Důležitá data o Luftwaffe jsou rozdělena podle témat a kampaní, včetně předválečné historie německých leteckých sil, o výrobě letadel, pozemních silách, tažení do Polska, Francie, Nizozemí, o bitvě o Británii, středomořských bojištích, východní frontě a o obraně Říše.
Dozvíte se o efektivitě taktických bombardérů - letounů HE 111 a JU 87; jak se stíhačka Bf 109 potýkala s nejlepší spojeneckou technologií, jakou představoval například spitfire; o esech Luftwaffe s nejvyšším skóre na východní frontě a o vývoji letounů X a zbraních odvety.
Údaje a počty najdete v přehledných tabulkách, diagramech, grafech a mápách. (Založil/a: Lupen37)

zdenefek
  4. 10. 2014, 15:16
Kniha je plná chyb, datových hrubých nepřesností, plná zbytečných grafů a tabulek, které by zabíraly místo pro text. Jenže pro takhle neodborný text plný omylů je to nakonec snad i dobře. Myslím si, že o 2. světové válce a o letectvu jsem toho již přečetl dost, abych tuhle knížku mohl jen nedoporučit. Za plus stojí snad jen bokorysy vybraných strojů a kvalitní vazba a papír a pár pravdivých údajů. Pro získání chybných mylných údajů je ale vhodná.
Lupen37
  21. 8. 2011, 11:00
Kniha je velmi přehledná, nabízí poutavou a stručnou rekapitulaci průběhu 2. světové války zejména v souvislostech s leteckými silami válečných mocností. Text doplňuje mnoho ilustrací, fotografií a grafů. Před přečtením jsem o letounech z té doby nevěděl téměř nic, teď jsou mým koníčkem :)