Letní bouřka

Letní bouřka Originální název: The Summer Lightning

Vyšehrad - 2009
ISBN: 978-80-7429-002-2

Vyšehrad (2009) 978-80-7429-002-2 254

Jistý kritik -- neboť takoví lidé, říkám to s lítostí, existují utrousil ohavnou poznámku o mém posledním románu, že obsahuje všechny staré wodehousovské postavy pod jinými jmény. Teď už ho pravděpodobně sežrali medvědi, jako děti, které se vysmívaly proroku Eliášovi. Ale jestli je stále ještě naživu, nebude moci vznést podobné obvinění proti Letní bouřce. Svou nadměrnou inteligencí převezl jsem tentokrát tohoto pána tím, že jsem uvedl všechny staré wodehousovské postavy pod stejnými jmény. Dovedu si představit, jak teď bude připadat sám sobě dokonale pošetilý. Těmito slovy uvádí autor svůj další román s krásným názvem Letní bouřka. Setkáme se zde s mnoha známými a oblíbenými postavami z dalších románů, dokonce i s Císařovnou z Blandingasu. Ale to čtenářům, kteří si oblíbili jemný wodehousovský humor vůbec nevadí, naopak je to pro ně zárukou kvality

(nakladatelství Vyšehrad) (Založil/a: Oskar)

Rutsuka
  28. 4. 2015, 19:09
Fajn oddechovka plná různých nepravděpodobných náhod, vtipných situací a super postav. Navíc skvěle vyvedená jazykově :)
Rames
  4. 3. 2015, 12:06
Letní bouřka je tak trochu divadelní taškařice, bláznivý aristokrat, oddaný a moudrý sluha, dvě zamilované dvojice a trochu zmatku a nedorozumění a je tu klasický Wodehouse. Milé čtení které nás zavede do anglických sídel a let, kdy pozvání na čaj znamenalo zdržet se několik měsíců.
lusk_lusk
  20. 12. 2013, 22:08
Neurazí ani nezklame. Trochu moc strojené, aneb co se může pokazit se pokazí dvakrát. Nemám od autora ještě moc načteno ale tematika krkolomné cesty od zasnoubení ke svatbě nebo jeho zrušení je u Wodehouse evidentně velmi oblíbená a předpokládám že se u něj setkám ještě s hodně variantami.
nana
  20. 3. 2013, 22:11
Nejvíc mě pobavila předmluva. Jinak jde samozřejmě jen o takovou odpočinkovou literaturu, která pobaví, ale nepřinese nic nového. Rozhodně však oceňuji styl, jazyk a kompozici. Nevím, jestli je to zfilmované, ale určitě by to stálo za to.