Synnöve ze Slunečného návrší

Synnöve ze Slunečného návrší Originální název: Synnøve Solbakken

Mladá fronta - 1981

Mladá fronta (1981) 143

Milostná novela rozvíjí příběh něžné dívky a divokého chlapce, jejichž dětská náklonost se mění ve vroucí velkou lásku. (Založil/a: carott)

Kleome
  16. 10. 2016, 11:25
Příběh je napsán čtivým, jednoduchým, ale přesto půvabným slohem a s dnes už vzácnými archaismy. Venkovský život dávných let je zde opravdu náležitě popsán, avšak přestože je autor mistrem líčení povah a charakterů, obávám se, že oba hlavní hrdinové nepatří k jeho nejlepším postavám. Synnøve je bezvýrazná, prosta jakéhokoli jednání a její milý Thorbjørn (ponechám-li stranou chuť k rvačkám) je úplně stejný jako ona a kdyby neměli rodiče (kteří jsou napsáni skvěle), kniha by asi nikdy nedošla konce.
Cayenne
  6. 7. 2013, 15:46
Romantický příběh, v němž svůj prostor dostává i bohaté líčení překrásné severské přírody, ale i popis společenských poměrů na norském venkově v 19. st. Pro mě zajímavé námětem i zpracováním.