Originální název: Body Double

Euromedia Group - 2015
ISBN: 978-80-242-4998-8

Euromedia Group (2015) 978-80-242-4998-8 336
Euromedia Group (2006) 80-242-1682-5 336

Bostonská soudní lékařka Maura Islesová byla v nejútlejším věku osvojena a jako jedináček vyrůstala obklopena péčí milujících adoptivních rodičů. Při své práci se denně setkává s mrtvolami, často oběťmi surových vražd. Přesto po návratu ze služební cesty v Paříži, kde navštívila i katakomby s mnoha kosterními pozůstatky, zažije těžký otřes. V autě zaparkovaném před jejím domem sedí zastřelená žena, kterou všichni přítomní včetně detektivky Jane Rizzoliové pokládají - za Mauru! A jak doktorka Islesová zjistí během pitvy příštího dne, podoba je skutečně ohromující a zabíhá do nejmenších detailů. Nabízí se jediné vysvětlení… Policie začíná pátrat po pravé totožnosti zavražděné ženy, snaží se dopadnout pachatele a postupně objevuje důkazy dlouhé a neustále pokračující série hrůzných zločinů, jejichž oběťmi jsou těhotné ženy. Tess Gerritsenová opět přichází s příběhem, jehož rozuzlení je mistrovské a dokonale překvapivé. (Založil/a: Ivanka67)

Fabienne
  28. 3. 2012, 17:37
Překvapivě dobře vykonstruovaný příběh, který vás k sobě připoutá a nenechá v klidu. Až natolik, že budete přemýšlet, kolik špatného toho můžeme po rodičích zdědit a jestli tyto dispozice lze zvládnout.
marcellia
  8. 4. 2013, 15:06
Výborná knížka! Začátek trochu pomalejší,ale pak se to začíná rozjíždět,do děje vstupuje více postav a zápletek,a od poloviny jsem se od toho nemohla odtrhnout! Doporučuju!
Emmilli
  22. 2. 2016, 8:32
Doporučuju!!! Zatím moje první knížka od Tess ale určitě ne poslední! Už se těším na její další knihy :)
Dvojče je jedna z mála knih která mě naprosto pohltila a do posledních stránek jsem netušila kdo má Annu na svědomí.