Pivo a zdraví

Pivo a zdraví Originální název: Pivo a zdraví

Nava - 2007

Nava (2007) 126 80-7211-253-8

Pivo je sice alkoholickým nápojem, který však v rozumné míře požívání napomáhá udržování lidského zdraví po fyzické i duševní stránce. Někdy i pomáhá léčit člověka s určitou chorobou. Svoji úlohu hraje i ve sféře sociální, neboť přispívá ke sdružování občanů a dokonce k utváření jejich názorů na různé jevy v naší společnosti. O pivu jako takovém bylo jistě zpracováno mnoho písemností, ale pojetí autorského kolektivu zdravotníků z Fakultní nemocnice Plzeň má zcela zvláštní význam: - především jde o pohled z pozice různých medicínských odborností, kde je upozorňováno jak na kladné stránky pití piva, a to většinou pro zdravý organismus, tak i na stránky záporné (většinou u různých onemocnění) - jde o odborný názor zdravotníků ze samotné Plzně, kteří zde většinou studovali Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a působí v nejvýznamnějším zdravotnickém zařízení Plzeňského kraje – ve Fakultní nemocnici Plzeň. Tím vším jsou do jisté míry poznamenáni nejen lokálním patriotismem, ale i větší mírou odpovědnosti ve vztahu ke svým pacientům, právě s ohledem na neodmyslitelnou existenci věhlasného plzeňského nápoje... - má jít o objektivní informaci pro naše spoluobčany, ať zdravé či nemocné, ať mladé či starší, kterým záleží na udržování vlastního zdraví, tj. jsou zaměřeni na důležitou prevenci - velmi cenná je skutečnost, že ke spolupráci přistoupili odborníci a manažeři ze samotného plzeňského pivovaru (Založil/a: ostravaCZka)

Milada Emmerová Milada Emmerová
*04.11.1944