Klub starých mládenců

Klub starých mládenců Originální název: Bachelors Anonymous

Vyšehrad - 2007
ISBN: 978-80-7021-885-3

Vyšehrad (2007) 978-80-7021-885-3 160

V Klubu starých mládenců se scházejí zapřisáhlí odpůrci manželství a utvrzují se ve svém poslání, že manželský chomout nikdy. A pokud by někomu hrozil hlahol svatebních zvonů, je třeba zasáhnout, dokud je čas. Právě o to se snaží pan Trout, dlouholetý člen Klubu, jinak právník, jenž chce ochránit svého klienta. Pan Llewelyn, jeho klient, je totiž filmový magnát, na něhož pokušení číhá na každém rohu a který nedokáže odolat, aby dámě nenabídl ruku, když k tomu má příležitost. Pana Llewelyna, který se vypravil z Ameriky do Londýna, je tedy třeba bedlivě hlídat a tohoto úkolu se ujímá mladý, prozatím zneuznaný dramatik Joe Pickering. Všechno ale dopadne jinak, potom, co do příběhu vstoupí dámy, mladé i ty zralejší, a všechno se nějak zvrtne.
Zábavný, úsměvný příběh upoutává charakteristickým humorem anglického spisovatele, který jím získává další a další čtenářské generace.

(www.ivysehrad.cz) (Založil/a: Oskar)

Steak
  28. 11. 2016, 13:21
Obsahuje spoiler spoiler Útlá a velmi zábavná knížečka.
Sice jsem očekávala trošku víc odporu k manželství a důrazu na gentlemanství zahrnujícího doutníky, whisky, příběh a'la Tři muži ve člunu a méně milostných pletek (pointou vlastně bylo, že staromládenecký život je na nic, že manželství je lepší a třikrát hurá pro lásku), ale stejně mě to bavilo. Zejména Trout a jeho komická proměna o 180°.
Noctua
  7. 6. 2013, 15:24
Velmi vtipné čtení. Báječný, troufám si říct, že velmi nadčasový anglický humor od první do poslední stránky. Sice bych nechtěla čelit nějakému zarytému odpůrci manželství z Californského Klubu starých mládenců, ale na druhou stranu proměna pana Trouta smazala veškerou mojí ženskou "nevraživost". Moc jsem se pobavila a jen je mi líto, že tuhle povídku ještě nikdo nezfilmoval. Myslím, že naše herecká garnitura by se na tom pěkně vyřádila :-)