Suma všech lidí

Originální název: The Sum of All Men

Weles - 2000

Weles (2000)
And Classic (2000)

První kniha série Runovládci.
Nastal čas oslav, čas bezstarostné radosti... Čtyři dny před Hostenfestem vstupuje do města Banisfer inkognito mladý princ Gaborn Val Orden. Jeho svazek s korunní princeznou Iomou má upevnit spojenectví mezi Mystarií a Heredonem, ale události naberou nečekaný zvrat. Hordy Raj Ahtena, Pána Vlků z jižních zemí, vtrhují do Severního království Rofehavanu odkud chtějí čelit barbarským hordám Inkary. Seveřané však nepřátele nerozdělují, Raj Ahten obsazuje celé království a postupuje na sever... Gaborn a Ioma zoufale pokračují v odporu proti Raj Ahtenovu nezadržitelném postupu.v Svět ovládá válečné peklo a moc Krále Země se probouzí... (Založil/a: Ajwy)

Ghoulman
  25. 9. 2016, 14:44
Na můj vkus docela uspěchané, co se akce týče přinejmenším. Abych uvedl nějaký příklad toho co tím myslím. představte si hrdinu, který hned zpočátku první knihy ságy porazí několik obrů a několik desítek lidí a to při pouhém přesunu lesem z bodu A do bodu B (jinými slovy jen tak mimochodem). Jak potom chcete nějak umně gradovat děj? Tudíž, ačkoliv je kniha velmi čtivá (v tom souhlasím s Linthoronem), působí její „dramaturgie“ tak trochu dojmem šití horkou jehlou. Je zde ostatně až přílišný důrazu na bombastičnost, zatímco třeba vývoji charakterů, či mytologii světa je dán poměrně skromný prostor. I když uznávám, že samotný nápad run je výborný, od několikadílné fantasy ságy požaduji více.
Linthoron
  2. 12. 2011, 18:47
Během třiceti minut jsem se začetl a až do konce jsem se nemohl odtrhnout. S dalšími díly, snad krom sedmého jsem na tom byl úplně stejně. Mohu jen doporučit