Podtitul: Řeč života

ISBN: 978-80-262-1079-5

Portál (2016) 978-80-262-1079-5 224
Portál (2012) 978-80-262-0141-0 221
Portál (2008)

Většina z nás byla vychovávána k posuzování, soutěživosti, ke kladení požadavků a ke komunikaci s lidmi v termínech, co je „správné“ a co „špatné“. Komunikace v tomto smyslu často vede k nedorozuměním. Koncept NVC (Nonviolent Communication) – tedy koncept nenásilné komunikace – který rozvinul M. B. Rosenberg, představuje ucelený výcvik v komunikaci a je založen na naslouchání sobě i partnerovi, ochotě vnímat potřeby a pocity vlastní i druhého. Metoda NVC osvobozuje komunikaci od negativních zkušeností, pomáhá překonávat navyklé vzorce v jednání s druhými, napomáhá k řešení konfliktů a rozvíjí vztahy založené na úctě a kooperaci.
Knihu ocení čtenáři se zájmem o témata efektivní komunikace, školitelé v oblasti komunikace, učitelé a vychovatelé.
(nakladatelská anotace) (Založil/a: zarran)

#vztahy

cochonek
  8. 11. 2013, 20:36
Nezapomínejte na své pocity. Nezapomínejte na své potřeby. A také nezapomínejte na pocity a potřeby všech lidí, které potkáte, neboť jsme si mnohdy blíž, než nám říká naše naučená mysl.
Líbilo by se mi, kdyby se něco takového učilo ve škole... a líbilo by se mi to moc!