Spartakus: Smrtí boj nekončí

Spartakus: Smrtí boj nekončí Originální název: Spartakus: Smrtí boj nekončí

Akcent - 2009
ISBN: 978-80-7268-672-8

Akcent (2009) 978-80-7268-672-8 404

Autorka nás nejdříve zavede do hor v okolí Trasimenského jezera, kde se shromažďují zbytky otrockých vojsk. Hlavním hrdinou románu je bývalý Spartakův přítel Gavius. Gaviovi se podaří utéct z lomu v Syrakusách a dostat se na Sicílii, odkud se záhy vrací do Itálie. Zde v horách vyhledá zbylé otroky a stane se jejich vůdcem... (Založil/a: Nikola Augustinovna)

Potulný mnich
  26. 6. 2016, 10:12
Spartakus je mrtev, mnoho otroků skončilo na kříži a kdo měl štěstí, utekl do hor...
Loukotková nám líčí děj z pohledu otroků ( boj za svobodu ) a z pohledu Říma ( intriky, mocenská postavení, taktiky boje), ale i nehynoucí láska na obou stranách. Dávám pět hvězd.
LadysR2
  22. 11. 2012, 8:23
Nejlepší pojetí Spartaka, jaké jsem četl. Dar vypravěčského jazyka paní Loukotková využila měrou vrchovatou. Spartaka zná určitě každý, ale tuhle knížku miluju.
Sice jsem věděl, jak historický příběh dopadne už předem, ale stejně mi bylo povstalých otroků a gladiatorů líto.
A zrovnatak mě mrzelo, že už jsem na konci, když jsem knihu dočetl. Vloni jsem četl podruhé :-)