Poslouchej, zabíjej, nebo zemři

Poslouchej, zabíjej, nebo zemři Originální název: Das Mädchen und der Krieg

Dvanáctiletá dívka Hope z ugandské vesničky nemá nic než školní uniformu a jedny boty. Sní o bílých šatičkách, ale na ty rodina nemá peníze. Jedné noci přepadnou vesnici rebelové, kradou a zabíjejí. Jako kořist si s sebou odvedou několik dětí, mezi nimi i Hope a jejího bratříčka. Dívka jako jedna s mála přežije několikadenní pochod s těžkým nákladem, bez jídla a pití i bez bot, který vedl z Ugandy až do výcvikového tábora Armády božího odporu v jižním Súdánu. Tam začne krutý vojenský výcvik, provázený bitím a znásilňováním. Hope si může vybrat: poslouchat a zabíjet, anebo zemřít. (oficiální text distributora) (Založil/a: Muficek01)

Ducii
  9. 7. 2013, 14:25
Po dočtení této knihy založené na skutečném příběhu ugandské dívky mám na jazyku jen tři slova: velmi silný příběh.
Vercinka.
  7. 8. 2012, 10:10
jedna z nejkrutejsich knih, ktere jsem kdy cetla...kdo ma slaby zaludek, at ji radeji vynecha.......
Klariska
  5. 5. 2015, 16:48
Neskutečné, několikrát jsem musela knížku odložit a vstřebat to, co se vlastně ve světě děje. Rozhodně nedoporučuji slabším povahám . .
Muficek01
  23. 8. 2011, 15:17
Zajímavá kniha, člověku zůstává rozum stát nad tím, co všechno se děje ve světě.