Vademecum pomocných věd historických

Vademecum pomocných věd historických

Třetí upravené a rozšířené vydání publikace, která se řadí k nejpoužívanějším příručkám pro kašdého, kdo se zajímá o historii. Obsahuje základní vysvětlení pojmů a problémů, s nimiž je možné se setkat při četbě historické literatury či návštěvě památkových objektů. Každá kapitola je doplněna poměrně obsáhlou bibliografickou přílohou usnadňující orientaci v oboru. (Založil/a: stripped)

Ivan Hlaváček Ivan Hlaváček
*28.05.1931

Jaroslav Kašpar Jaroslav Kašpar

Rostislav Nový Rostislav Nový

CarolineS
  6. 9. 2015, 12:36
Tato kniha mi hodně dala, ačkoliv nebylo vůbec jednoduché ji přečíst - je to takový ten typ četby, na který je nutné se absolutně soustředit. Přesto jsem se všemi informacemi zdárně prokousala a jsem na to hrdá. Pokud se zajímáte o historii či dokonce přímo o PVH, jednoznačně doporučuji, je to taková "bible" v oboru pomocných věd historických a rozhodně nebudete litovat.
stripped
  23. 8. 2011, 19:35
V nejbližší době se na tuto knihu chystám, je to totiž nejzákladnější literatura ke zkoušce z pomocných věd historických.