Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Zatracenec

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Zatracenec
Autor:
Originální název: The Outcast
Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Nejnovější vydání:
Návrat - 1996
ISBN: 80-7174-854-4
Počet stránek: 275
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 9x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 1x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Návrat (1996) 80-7174-854-4 275

Malé dítě - míšenec, které bylo odloženo v Athasianské poušti, je zachráněno putujícím druidem a přineseno do chrámu ve Zvučících horách. Vychováván mystickými kněžkami villichi, je Sorak vzděláván podle Cesty Druidů a Ochránce. Utrpení, kterým prošel na poušti, však způsobilo rozštěpení jeho osobnosti. Stal se společenstvím v jednom, obýván několika bytostmi, uvězněnými v jednom těle, z nichž každá má svůj vlastní hlas a skryté schopnosti. Sorak nejenže vede vnitřní boj ve snaze vyřešit konflikt svého nitra, ale začne pátrat po svém původu a hledat mocného kouzelníka, který je znám pouze jako Mudrc a který byl odsouzený k smrti.

Kniha Simona Hawka s názvem Zatracenec je prvním dílem trilogie odehrávající se ve světě pro AD&D - Dark Sun. Vypráví příběh Soraka - míšence pulčíka a elfa, který je zanechán svému osudu v poušti. Poté co je nalezen a zachráněn vyrůstá v klášteře Villichi - kněžek s psionickými schopnostmi, kde se má jeho nadání ještě více prohloubit.
Brzy se však zjistí,že Sorak je čímsi zvláštní - je společenství v jednom - jeho mysl se skládá z několika samostatných osobností, čímž se příběh rozplétá v úplně jiných rovinách.
Sorak se dostává do města, kde svou osobností způsobí opravdový poprask, zaplete se do místních politických třenic a jak už to bývá, zlo prohrává, dobro vítězí a tak se můžeme vydat vstříc druhému dílu.
Jakkoli má kniha nádech brakové fantasy, mnohými myšlenkami a náměty patří spíše k lepším kouskům literatury podobných žánrů (Založil/a: Leafbower)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Leafbower
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 8. 2011, 23:28
Je to první knížka z třídílné série Společenstvo v jednom (The Tribe of One, do které patří ještě pokračování "Hledač" a "Nomád" obě zde na CBDB), která vychází z herního světa Dark Sun, jak už popisuje anotace. Bez znalosti tohoto herního světa (Athasu) musí čtenáři nutně unikat některé důležité souvislosti a knihy tak bohužel můžou ztrácet na zajímavosti. Pro čtenáře obeznámeného jde o velice čtivé dílo i přesto, že jej S. Hawke tvořil jako nájemný pisatel podle zadání vydavatele.
Trilogii jsem četl v originále a pak po nahlédnutí do českého překladu musím chtě nechtě připustit, že paní Bělohlávková, která knížky překládala, jim svým překladem bohužel taky trochu uškodila.
(Na tuto trilogii pak navazuje ještě kniha "The Broken Blade" ze pentalogie "The Chronicles of Athas" - ta ale bohužel v češtině dosud nevyšla a patrně asi už nikdy nevyjde.