Hledač

Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Návrat - 1996
ISBN: 80-7174147-063-2

Návrat (1996) 80-7174147-063-2 264

Vychován mystickými kněžkami Villichi podle Cest Druidů a Ochránce, Sorak elfčík se vydává na cestu, aby našel záhadného, samotářského čaroděje, známého pouze pod jménem Mudrc. Veden kouzelným svitkem a svými mučivými vnitřními hlasy, musí Sorak překročit neplodnou, kamením posetou pustinu, ze které ještě nikdo nevyvázl živý, a pokračoval dál do Nibenay, kde musí vyhledat tajné Bratrstvo zahalených. Spolu s Ryanou, překrásnou kněžkou Villichi, která porušila svoje sliby, aby ho provázela na jeho cestě, a roztomilou, zhýčkanou dcerou čaroděje-krále, kterou unesli z karavany vznešeného šlechtice, Sorak čelí neznámému nebezpečí divoké Athaské pouště pronásledován krutým, neúnavným nepřítelem, který se nezastaví před ničím, aby získal zpět princeznu, kterou spolu uloupili.

Po dobrodrižstvích v městě se Sorak společně se svou přítelkyní Ryanou se vydává napříč pustinou za tajemným mudrcem hledajíce svůj osud. Cestou se k nim přidává zhýčkaná dcera Nibenayského krále, čímž se celá výprava mnohem ztíží. Děj otvírá prostor pro vyvrcholení příběhu v závěrečném třetím dílu, je plný zvratů a nečekaných událostí. Velmi zajímavě a poutavě je zde vykresleno prostředí pouště a pustiny s faunou a florou. (Založil/a: Leafbower)