Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Nomád

80%
4 2
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Nomád
Autor:
Originální název: The Nomad
Poprvé vydáno celosvětově: 1994

Nejnovější vydání:
Návrat - 1997
ISBN: 80-7174-147-7
Počet stránek: 280
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Návrat (1997) 80-7174-147-7 280

Ozbrojen Galdrou, legendárním mečem elfích králů, se Sorak vydává na cestu z vrcholků Zvučících hor, přes hrozivou divočinu Athasu, až k břehům širého moře Siltu. Spolu se svojí společnicí, Ryanou, kněžkou villichi, se nyní dostal na dosah svému cíli, rodícímu se avangionovi, který zná tajemnství Sorakovy minulosti a představuje příslib budoucnosti pro celý Athas Naneštěstí není Sorak jediný, kdo hledá Mudrce. Čarodějný král Nibenay se snaží zničit avangiona dřív, než dosáhne úplné proměny. Navzdory své moci Nibenay není schopný mudrce vypátrat, ale ví, že Sorak ho zavede přímo k němu…

Poslední díl trilogie Simona Hawka s názvem Nomád dovypráví příběh elfčíka Soraka a je opravdovým vyvrcholením této přinejmenším povšimnutíhodné ságy.
Sorak a Ryana, kněžka vilichi, jsou po útěku z města Nibenay pronásledováni špehem čarodějného krále, záludným žoldákem Valsavisem. Jejich poslední putování je zavede do Bodachu - města mrtvých, kde plní poslední úkol a Sorak se konečně setkává s mudrcem - osobu, která prochází proměnou v avangiona, bytost, která jediná se může postavit zhoubné moci čarodějného krále, a umožní mu další fázi proměny. Střípky dějů všech tří knih se dávají pomalu dohromady a kniha vrcholí vyložením původu společenství uvnitř Soraka a jeho rozdělením. (Založil/a: Leafbower)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace