Originální název: Desert Gold

Návrat - 1996

Návrat (1996)
Novina (1931)

Příběh se odehrává na arizonsko-mexické hranici v první čtvrtině 20. století.Dick Gale výborný sportsman po skončení university neúspěšně se snaží zakotvit na Východě.Vydá se na Západ,kde se setká s bývalým přítelem Jiřím Thornem,který slouží v jezdeckém vojsku.Nezištně pomůže příteli ochránit španělskou dívku Mercedes, před mexickým banditou Rojasem.S přátelí se s rangery Laddem a Lashem,zachrání ze spárů mexických lupičů indiána Yagui,který mu z vděčnosti pomáhá znalostí přírody a pouště,uniknout bandě Rojase. (Založil/a: Francoa)

Zane Grey Zane Grey
*31.01.1872 - †23.10.1939

Francoa
  2. 12. 2011, 9:29
Knihu Zlato pouště jsem poprvé četl až v 17ti.Dick Gale,se stal oblíbeným hrdinou.Jeho přátelský vztah s rangery Laddem a Lashem,nezištná pomoc příteli ochránit španělskou dívku před pronásledováním mexickým banditou Rojasem.Dick zachrání Indiána Yagui,ze spárů mexických lupičů a ten mu z vděčnosti a přátelství pomáhá znalostí přírody a pouště uniknout bandě Rojase.Oblíbil jsem si Durangské plemeno skvělých bílých koní Blanco Sol,Blanco Diablo,Blanco Reina a další,kteří hrají významnou úlohu v příběhu.Je to krásná dobrodružná kniha,bohatá na děj s krásnou přírodou,jako u Greye vždy.I u čtenářů ihned po vydání velice úspěšná.Zfilmováno:3× r.1919,hl.r. Elmo K. Lincoln a Eileen Percy;r.1926 ,hl.r.Neil Hamilton a Shirley Mason a v r.1936,hl.r.Larry Buster Crabbe a Marta Hunt.Po roce 2002 vychází v USA v necenzurované verzi s názvem Shower of Gold(Zlatý déšť).Stálo by za přeložení.Podle čtenářů v USA je necenzurovaná verze mnohem lepší než cenzurované vydání.