Setkání s pozoruhodnými lidmi

Originální název: Meetings With Remarkable People

Beta books - 2011
ISBN: 978-80-7306-468-6

Beta books (2011) 978-80-7306-468-6 254

VŠECHNY MYTOLOGIE SVĚTA jsou mnohem blíž pravdě než takzvané dějiny - to je základní poselství další úžasné knihy známého duchovního učitele, jehož promluvy jsou tentokrát zaměřeny na myšlenky nejrůznějších významných osobností, od Buddhy až po Kršnu. Pozoruhodným lidem, o kterých se Osho zmiňuje, se většinou oficiální učebnice historie příliš nevěnují, přesto jsou tyto osobnosti podle mistrova mínění pro svět mnohem přínosnější než slavní králové či válečníci, o nichž se stále dokola hovoří a píše. Historie zaznamenává především konflikty, soustředí se na negativní věci - spoury, boje a touha po moci. Proto se nám někdy zdá, že úžasní lidé přinášející pozitivní osvícené vzkazy snad ani nikdy nežili, že jsou to postavy mytologické, nikoli reálné, že jsou jen výplodem naší fantazie či zhmotněním našich tužeb. To je ale omyl, zdůrazňuje mistr Osho - oni skutečně existovali, jen po sobě nezanechali stopy. Historie se například nezmiňuje o Ježíši - v podstatě o něm vůbec nemluví. A Osho ve své knize připomíná, že žilo mnoho takových, jako byl Ježíš... Pojďme tedy naslouchat hlasům vzýcných učitelů, kteří nás mohou obohatit a podat nám zprávu o cestě k vnitřní svobodě. (Založil/a: Blueberry)

Osho Osho
*11.12.1931 - †19.01.1990